Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosty regulator barwy tonu

capoeira 25 Maj 2004 00:20 5893 3
  • #1 25 Maj 2004 00:20
    capoeira
    Poziom 19  

oturz wukonalem wzmacniacz na tda1562q do bryki i potzrebuje najprostrzego regulatora barwy dzwieku niekoniecznie dobrej jakoscoi.
    i jak najta nszym kosztem. oto w jakie elemet jestem wyposarzny :
    OPA2604 ;TL072;LM358;OPA134;INA103;NE5532
    sa to elemety przydatne do zrobienia tego ale ja niemam pojecia jak:(.
    czy muglby ktos zapodac schemat n ajednym z kturys z tych wzmacniaczy
    tak by pracowal w aucie i byl naprawde prosty.
    wystarczy bas i sopran. olgladalem schemat na opa134 ale te warosci elemetwów sa niedozdobycia, morze ma ktos inny?
    dorwalem jakis schemacik ale wydaje mi sie ze oslabia on sygnal i niewiem skad wziasc kondziory 2,5nF?? czy morzna by dodac doniego wzmacniacze z tl072 by bylo dobrze? z gury dzieki

0 3
  • #2 25 Maj 2004 08:01
    micho a
    Poziom 35  

w ostateczności możesz pozmieniać na podobne jakie masz podłączyć i posłuchać jak wyjdzie kaszana to musisz zrobić co innego :(

pasywny regulator taki jak na schemacie niewiele podbije lepiej zrobić aktywny ze wzmakiem operacyjnym

kondy 2,5 możesz spróbować poskładać z kilku innych równolegle tak aby miały jak najbardziej zbliżoną wartość

0
  • #3 28 Maj 2004 13:54
    capoeira
    Poziom 19  

iwec zrobilem in korektor ale tez prosty:)
    tylko ze ja go chce urzywac w aucie i obawiam sie ze napiecie bedzie zaniskie i sygmal bedzie wychodzil oslabiony(obym sie mylil) jesli tk bedzie to czy morzna za nim dac jeszcze jakis wzmacniacz operacujny? i jak ustawic jego wzmocnienie?(tzn jakie one musi byc)

w zaloncznilku schemat tego co zrobilem

0