Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 25PT5324/58 chassis A8.0 Wyłącza się po kwadransie.

25 Maj 2004 00:42 1360 5
  • Poziom 23  
    Witam.
    Tak jak w temacie TV wyłącza się po kwadransie, dwóch. Przechodzi w STBY, dioda mruga jeden raz sygnalizując uszkodzenie związane z zabezpieczeniem X-ray, korekcji, ramki. Elementy na płycie sprawdzone wyglądają na sprawne. Instrukcja sugeruje w tym przypadku wymianę trafopowielacza. Ponieważ jest to stosunkowo świeże chassis na forum nie znalazłem nic na jego temat. Może koledzy którzy rozwiązali już podobny problem podzielą się swoimi uwagami.
  • Poziom 23  
    Witam.
    Nadal ustawicznie poszukuję praktycznych uwag o naprawie tego chassis.
  • Poziom 24  
    Witam.Spróbuj przywrócic mu ustawienia fabryczne.Najlepiej P+ i P- przytrzymujac wyłacz wył. sieciowym i ponownie włącz.Dlatego tak,bo mógł ktoś ingerować w trybie.Daj znać
  • Poziom 23  
    Witam. Telewizor naprawiony. Na początku odpowiem danao. Dzięki za radę, ale z niej nie skorzystałem. Instrukcja serwisowa zaleca dużą ostrożność w korzystaniu z tej opcji. Inna jest też procedura inicjacji przepisania ustawień fabrycznych do pamięci EEPROM ( po wejściu w tryb serwisowy SAM, wybieramy kursorem z menu funkcję RELOAD DEFAULT, następnie wyłączamy TV do STBY. Przy ponownym włączeniu TV procesor przepisze ustawienia fabryczne do pamięci.). W tym przypadku TV wyświetlał listy błędów zawierające kody 1, 4, 6. Ponieważ dwa ostatnie mogą być następstwem pierwszego skupiłem się na pierwszym kodzie nr 1 sygnalizującym zadziałanie zabezpieczenia X-RAY, EW, lub VERTICAL. Wyeliminowałem uszkodzenia ramki, bo wcześniej dokładnie sprawdziłem płytę bazową i w tej części była OK. Następnie sprawdziłem korekcje EW., Ponieważ płyta główna była OK., wlutowałem moduł korekcji i tam znalazłem błąd, była nim przerwa na transformatorze korekcji 5624. Po tej bolesnej lekcji kolejne naprawy tego chassis będę zaczynał od sprawdzenia płyty głównej i wlutowania modułu EW.
  • Poziom 13  
    Witam! ztill jak wejść w tryb serwisowy?
  • Poziom 19  
    Zewrzyj punkt(zwory) 9040 i 9041 a pożniej włącz włącznikiem sieciowym.Pozdrowienia....