Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus II 2005 Centralny zamek problem

sqrha 12 Lip 2009 15:10 8117 8
  • #1 12 Lip 2009 15:10
    sqrha
    Poziom 2  

Witam, centralny zamek zaczął mi szaleć tzn otwierać się i zamykać sam z siebie.
    Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że prawe przednie drzwi (pasażera z przodu) powodują problem. Rozebrałem poszycie i pozostałe badziewia wyjąłem kostkę z zamka i aby sprawdzić czy to kłopot z zamkiem o czym piszą użytkownicy na forach FF zmostkowałem w kostce dwa piny, żeby móc zamknąć auto i uaktywnić alarm, a drzwi blokować ręcznie.
    Jest ok, tzn, auto nie otwiera się samo z siebie, ale na konsoli widać że któreś drzwi są niedomknięte (pewnie dlatego przy zamykaniu sygalizuje coś światłami i przy otwieraniu wyje zanim nie nacisne dwa razy otwierania).

1. Chciałbym się dowiedzieć jak mam i co zmostkować kostce od zamka, żeby móc przez jakiś czas zamykać i otwierać auto (uzbrajać i rozbrajac alarm) tak, jakgdyby kostka byłą podpięta do zamka.

2. Jak sprawdzić co w zamku szwankuje? To kupa plastikowych drobiazgów...

Dzięki z góry za wskazówki

SQRHA

0 8
  • #2 12 Lip 2009 23:23
    szczena32
    Poziom 10  

Witam
    Najlepiej podjedż do kogoś kto się trudni fordem niech podepnie ci IDS i wszystko bedzie jasne

0
  • #3 12 Lip 2009 23:34
    sqrha
    Poziom 2  

ktoś poleci takowe cudo w Toruniu/Bydgoszczy?
    Co dokładnie ten IDS sprawdza?

0
  • #4 12 Lip 2009 23:43
    szczena32
    Poziom 10  

IDS to komp diagnostyczny do forda sprawdzi ci w zasadzie wszystko

0
  • #5 30 Lip 2009 14:12
    bebefirst
    Poziom 16  

Zobacz i osusz kostki w połączeniach pomiędzy drzwiami a słupkiem.

1
  • #6 31 Lip 2009 16:14
    sqrha
    Poziom 2  

Sprawa zamknięta.
    Wymieniłem cały wsad zamka, przetestowałem i od 2tyg jest spokój.
    Oczywiście operacja wymiany nie jest trywialna za pierwszym razem ale to inna historia.
    Koszt zamka 300pln. parę godzin własnej pracy z drzwiami.
    Koszt serwisu i specjalistów : 0 pln

0
  • #7 31 Paź 2009 14:51
    zrozpaczona
    Poziom 1  

ratujcie
    Mój problem jest podobny tzn mam focusa z 2005 roku. Centralny zamek otwiera się i zamyka podczas jazdy i podczas postoju, w nocy i w dzień... Zamek zaczął wariować w kwietniu i po miesiącu ,,sam się naprawił". Myślałam, że kłopot z głowy. Jednak w październiku znowu się zaczęło! Nikt nie potrafi mi pomóc - byłam u trzech elektryków, w serwisie forda i nikt nie może znaleźć przyczyny. ,,Podpięty pod kompa" nie wykazuje NIC. Co mam robić? Sama nie umiem naprawić. Może jest tu ktoś ze Szczecina lub okolic kto zna ten problem i mi pomoże. Z góry dziękuję.
    Nie posiadam żadnej rzetelnej wiedzy na temat danego działu ale może ktoś (miły moderator) mnie zrozumie i nie usunie mojego posta.

4
  • #8 31 Paź 2009 18:34
    bebefirst
    Poziom 16  

Wilgoć, wyschnie to przestanie.

1
  • #9 17 Cze 2010 19:03
    mrowcio2
    Poziom 10  

Witam, ja mam trochę inny problem mam focusa z 2007 roku tdci po zmianie silnika pilot przestał działać, zmieniłem baterie na nową i to samo zero odzewu, samochód odpala czyli immobiliser jest ok. macie jakieś pomysły co to może być za usterka. dzięki

4