Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta pamięci do Samsung F480

12 Lip 2009 15:39 3691 6
  • Poziom 16  
    Witam
    Producent podaje, że Samsung SGH F480 obsługuje karty pamięci microSD do 8 GB.
    Problem w tym, że istnieje 2 standardy microSD - "zwykłe" i HC*.

Czy mogę kupić karty HC do tego telefonu?

* HC, czyli High Capacity - czy to związane jest z systemem FAT i ograniczeniem "partycji" do 2 GB?
  • Poziom 26  
    Oczywiście, że tak. W komórkach nie można tworzyć partycji, więc, Twój telefon będzie widział kartę tylko jako jeden dysk wymienny o pojemności 8GB.

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 16  
    OK, z tego wnioskuję, że karty HC powinny być ogsługiwane - mogę bez problemu kupować 4 GB?
  • Poziom 26  
    Podam taki przykład:
    Mam nokie E51, która maksymalnie może mieć 4GB a nawet wg. niektórych 8GB kartę, ale ja zawsze kupuję mniejszą o maksymalnej, czyli w tym przypadku 2GB, to w zupełności wystarcza na gry, filmy zdjęcia i muzykę, zosaje mi jeszcze sporo wolnego miejsca

SACZI napisał:
    OK, z tego wnioskuję, że karty HC powinny być ogsługiwane - mogę bez problemu kupować 4 GB?

TAK.

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 16  
    W zasadzie nie zapytałem jeszcze o ogólną sprawę.

Jeżeli urządzenie obsługuje HC, to i "stary" standard też powinno obsłużyć. W drugą stronę już to nie przejdzie.
    Dobrze rozumuję?
  • Poziom 26  
    Jeśli telefon obsługuje HC, to stary standart też obsłuż. Ale jeśli telefon obsługuje tylko stary standart, to nowego już nie obsłuży.

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 16  
    OK, teraz mam pełną informację.
    Dzięki.