Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczące głośniki Technics SB-X3.

black_butterfly 12 Jul 2009 15:42 2026 1
 • #1
  black_butterfly
  Level 9  
  Witam.
  Problem polega na tym że przy wielu utworach, w grach czy przy oglądaniu filmów trzeszczy głośnik wysoko tonowy w jednej z kolumn. Na początku myślałem że jest to zwykłe uszkodzenie głośnika. Jednak najciekawsze jest to że oba głośniki same w sobie są ok. Trzeszczy po prostu jeden kanał. Sprawdzałem wszystkie możliwości - wejścia we wzmacniaczu są ok, wyjścia kolumnowe też, zwrotnice tak samo. Przy odtwarzaniu z CD trzasków nie ma. Trzaski musi w takim razie wprowadzać źródło (czyli w tym przypadku komputer). Karta muzyczna to Creative Sound Blaster Audigy SE. Pomyślałem że problem może sprawiać ta karta więc podłączyłem się pod kartę na płycie głównej. Trzaski były mniejsze ale tym razem pojawiały się na innym kanale. Co może je powodować? Kabel, łącza pci czy może źle zmasowana obudowa?

  Z góry zaznaczam że nie jestem pewien do którego działu skierować ten temat ponieważ jest on z pogranicza sprzętu audio i problemów związanych z PC.
  Pozdrawiam.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  rnb_bolii
  Level 38  
  Może podajesz za mocny sygnał z komputera. Lub za dużo basu jest ustawione także w kompie i przedwzmacniacz w wieży nie wyrabia.