Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migajaca dioda - zablokowane radio BETA V Philips

slavo535 12 Lip 2009 16:52 6399 11
  • #1 12 Lip 2009 16:52
    slavo535
    Poziom 9  

Witam!
    Mam problem z uruchomieniem radia VW Beta V Philips'a. Kod jest mi znany ale nie moge go wpisac. Obecnie po zalaczeniu zasilania na kilka sposobow ( trzy plusy: + 12, S oraz SAF ) jedyne oznaki zycia to mrygajaca dioda. Radio stalo juz pod zasilaniem po kilka godzin ale bez efektu, w dalszym ciagu tylko dziala dioda. Nie moze przejsc w tryb wpisywania kodu lub chociaz w SAFE 1 lub 2.
    Czy ktos mial juz taka sytuacje z w/w radiem ?
    Pozdrawiam

Użyj klawisza "Pisownia" i popraw swoje posty tak aby były napisane po polsku. Regulamin pkt 15 i 10.9. damiancz

• #2 12 Lip 2009 17:07
    ikar55
    Poziom 32  

Zacznij od sprawdzenia funkcjonowania włącznika oraz stanu złącza ściany przedniej z płytą główną radia.

• #3 12 Lip 2009 17:15
    dzimi
    Moderator

Na początek zmień tytuł - regulamin pkt.11.
    Sprawdź zasilanie na płycie. Może któraś ze ścieżek jest spalona? To że podajesz zasilanie to nie znaczy że dochodzi ono do pozostałych elementów radia. Niestety bez rozebrania i miernika się nie obędzie.

• #4 12 Lip 2009 17:35
    szapet
    Poziom 21  

Witam w złączu radia musisz podpiąć pin 4,5,7 to +12V oraz pin 8 masa jeśli dioda mruga to nie masz zasilania na którymś z pinów.

• #5 12 Lip 2009 21:04
    djlj24
    Spec od car audio

Kolego szapet przeczytaj pierwszy post bo właśnie tak podłączył. Zobacz czy na płycie głównej nikt nie rył ani też nie ruszał pamięci a potem warto zerknąć czy na wyświetlaczu po podaniu zasilania pojawia się kontrast.

• #6 13 Lip 2009 08:08
    slavo535
    Poziom 9  

Tytul juz zmieniony.
    Co do grzebania w srodku - zagladalem i nikt nie grzebal. Na wyswietlaczu nawet przez chwile nie pojawia sie nawet jeden "piksel". Gdy podlacze tylko piny +12 i SAF obserwuje na mierniku chwilowy pobor pradu podczas zalaczenia ( tak jakby chcialo zagadac ) i to tyle.

• #7 19 Lip 2009 16:49
    slavo535
    Poziom 9  

Dzisiaj znowu powalczyłem z radiem. Wyciągnąłem końcówke mocy ( TDA 7375 ) i sprawdzilem bez niej. W dalszym ciągu cisza. Sugerując się podpowiedziami sprawdziłem połączenia i ścieżki. Wszystko jest dobrze. Wracając do końcówki mocy - czy te konkretne radio uruchomi się bez niej ?
    Co mógłbym jeszcze sprawdzić aby w poszukiwaniach usterki posunąć się o krok dalej?
    Pozdrawiam

• #8 12 Lis 2009 19:37
    dubisz
    Poziom 8  

witam udało ci się coś zdziałać w temacie , gdyż mam beta V blaupunkt i też mam ten sam problem dodam że mam komplet papierów do radia i dedykowaną przejściówkę iso. próbowałem podłączyć normalnie i z przejściówką do cinqecento i do VW T5 i za każdym razem tylko dioda. orientuje się ktoś czy można coś z tym zrobić żeby wpisać kod?

• #9 13 Lis 2009 08:14
    slavo535
    Poziom 9  

Niestety nie udało mi się pracy posunąć do przodu. Otrzymałem sugestie, ze może to być problem napięcia wychodzącego do anteny automatycznej. Pomiary zrobiłem i zauważyłem, że po wciśnięciu wlącznika pojawia się na chwile 12 V, a potem wszystko wraca do poziomu 0V i dioda miga dalej. Nie wiem jak dobrać się do problemu i gdzie dalej szukać.
    Pozdrawiam

• #10 13 Lis 2009 19:04
    mister_j
    Poziom 22  

Panowie "ubiliście tu już co nieco piany", a ja sądzę że bez schematu i podstawowej wiedzy nic na odległość nie da rady się samo naprawić. Proponuję dobry serwis. Pzdr

• #11 15 Lis 2009 23:12
    dubisz
    Poziom 8  

szkoda że serwis będzię droższy niż radio jest warte

• #12 20 Lip 2010 13:12
    szczodros
    Poziom 18  

Spróbuj podłączyć czerwony i niebieski do +12V.

Nie wiem czy kolega zauważył , że wykopał temat sprzed prawie roku. [damiancz]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME