Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspirion 9400 - ciemność na matrycy po włączeniu

12 Lip 2009 22:42 2056 4
  • Poziom 9  
    Witam posiadam Laptopa Dell Inspirion 9400 17 '' . Laptop ma juz około 3 lat do tej pory działał bez zarzutów. Problem polega na tym że po włączeniu laptopa ekran jest czarny. Słychać wszystko jak windows odpala ten dzwienk przy starcie systemu ale ekran jest czarny. Nie jest to problem windowsa albo jakiś wirusów. TAK jakby cały kontrast i jasność znikła. Jeżeli przyglądne się dobrze to widzę pulpit windowsa ale to jest jakieś 3% widoczności nie widać nawet poruszającego się kursora myszki. Jasność i kontrast jest ustawione na max. Czy wiecie co to może być?
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 23  
    Najczęściej pada świetlówka lub inwerter. Dla pewności podłącz go pod zewnętrzny monitor, żeby wyeliminować podejrzenie uszkodzenia układu graficznego.
    Samodzielna wymiana świetlówki czy też inwertera jest możliwa ale dla osób, które mają duuuużo cierpliwości i sporo doświadczenia - nieumiejętny demontaż grozi uszkodzeniem wielu podzespołów. Tak więc, jeżeli nie czujesz się na siłach - nie ryzykuj i oddaj go w ręce fachowców.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 35  
    Inwerter - najczęściej bezpiecznik , trafko. Rzadziej - taśma , można to ustalić jeżeli okaże się że bezpiecznik jest sprawny to dokonujemy pomiarów napięć na złączu inwertera zasilanie( typowo wartość zbliżona do napięcia zasilacza ,lub po odłączeniu to napięcia akumulatora) , dwa sterowania(OK 3V) i masa - to jest najczęstszy układ . Brak jednego z 3 napięć - świetlówka nie świeci. Często zacina się czujnik zamykania klapy -wpadnie jakiś paproch , nie pamiętam akurat jak jest w tym modelu czy jest mechaniczny czy magnetyczny czujnik . Metodą niepomiarową i jak się ma kasę to w ciemno wymienić inwerter - najczęściej zamontowany w klapie matrycy, pod matrycą .
  • Poziom 9  
    Ok dzięki. Znalazłem inwerter na amerykańskim ebay już zamawiam.
  • Poziom 1  
    Widzę ze post jest z lipca , z początku aczkolwiek.
    W moim przypadku okazało się ze grafika padła tylko ja posiadam GeForce seri 7, jeśli także jest taka to grafika na bank ,ja juz miałem 2 razy wymieniana i od tego momenty same problemy z komputerem.
    Procesor zaczął bardzo mocno się nagrzewać nawet do 95 stopni i bardzo szybko łapie taka temperaturę, procesor to 1.83 CoD.
    Brak mi pomysłów co mogło być przyczyna takiej zmiany.