Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik Philips Filterline ....

25 Maj 2004 10:03 3699 4
  • Poziom 15  
    Mam czajnik Philipsa ok. 13 miesięcy chodził bez zarzutu, aż nagle pewnego dnia przestał działać, w ogóle się nie włącza, lampka nie świeci a grzałka nie grzeje, co mogło się popsuć??

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny!!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 15  
    najpierw sprawdziłbym podstawkę czajnika (czy jest napięcie)częstą przyczyną jest brak styku w podstawce.
  • Poziom 13  
    Ja bym zaczal od ustalenia czy dochodzi napiecie do podstawki czajnika. Jesli nie to trzeba sprawdzic najpierw przewod a potem gniazdo w stopce - tu czesto moga byc nadtopienia. jesli dalej sie nie wlacza to przyczyna moze byc zespol wlacznika - tam jest taki termobimetal odpowiedzialny za wylaczenie zasilania w momencie wrzenia wody. Rodzaj uszkodzenia zalezy od budowy tego wlacznika. Mogl sie zaciac, odksztalcic albo stopily sie okolice stykow laczacych. tak czy siak trzeba to rozebrac posprawdzac i poogladac. Sa tez modele w ktorych przy grzalce od strony wlacznika jest dodatkowy termik, albo kontrolka jest w szeregu i jak sie spali to nie dziala calosc.
    Uklad elektryczny jest w zasadzie prosty. Sadze ze dasz sobie rade. Pozdrowienia
  • Poziom 28  
    To jest ten z płaską grzałką?
    Jeśli tak to niekiedy przepala się napylona na płytkę scieżka oporowa-pozostaje serwis i oryginalna część ale trzeba sprawdzic bo jest tam jeszcze kilka zabezpieczeń że o wyłączniku nie wspomnę.
  • Poziom 15  
    Naprawione:) dziękuję wszystkim za pomoc, okazało się, że to podstawa, posprawdzałem i podociskałem wszystko:) i już działa;)

Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się odwdzięczyć Państwu za udzieloną pomoc, pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję;)