Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider DTV3 - skwierczący pion

rubin714 13 Jul 2009 03:30 942 1
    rubin714
    Level 15  
    Witam. Mam prośbę o pomoc w naprawie Schneidera MAX85-3, DTV3-8526/P. Otóż któregoś dnia po włączeniu pilotem zamiast czystej pracy poziomu dało się słyszeć skwierczenie, pojawił się silnie postrzępiony obraz, dotyczy to także OSD i TXT. Pomiary oscyloskopem wykazały prawidłowe sygnały z bloku cyfrowego, konkretnie H, E-W i V(piła). Na wszelki wypadek zasterowałem poziom z obcego generatora (z Elektrona). Stwierdziłem, iż zakłócenia pochodzą z odchylania pionowego - po rozłączeniu piły sterującej stopniem V poziom pracuje normalnie. Płytę reanimowałem w okolicach gwiazdki '08 - została naprawiona przetwornica oraz ścieżki na dwóch rozległych pęknięciach, obecnie sprawdzone po raz wtóry. Podstawione elementy wymienione tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1216320.html oraz C8, D2, T2, D3, IC1. Napięcia na IC1 w normie, jedynie na wyjściu przebieg zakłócony sieczką. Cewki odchylające zmierzone, dławik Dr.1 również ok. Dołączam zdjęcie jak to wygląda na ekranie (akurat jasny obraz - najlepiej widać o co chodzi).

Proszę poprawnie zamieścic zdjęcie - "Dodaj obrazek" pod oknem edycji.
    Swoje posty sam kolega może edytowć. Wystarczyło porawić poprzedni zamiast pisać nowy temat. [@mirex]
    rubin714
    Level 15  
    Problem rozwiązany. Rezystor R13 zwiększył wartość, poza tym ustąpiło dopiero po dołożeniu równolegle do cewek 680om. Być może rezytor taki był tam montowany fabrycznie, niemniej na swoje usprawiedliwienie mam fakt, iż TV otrzymałem w spadku z zamontowaną płytą GR2.2.