Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka candy cds120 po pol godzinie przestaje dzialac

wiperr 13 Lip 2009 04:39 2515 5
  • #1 13 Lip 2009 04:39
    wiperr
    Poziom 2  

Witam .W mojej zmywarce zaczelo sie dziac cos dziwnego,otorz:po wlaczeniu jakiegokolwiek programu zmywarka dziala jakies pol godziny caly czas zmywajac,i w pewnym momencie sie wiesza ,zaczyna mrugac czerwona diodka.Dodam,ze podczas tego czasu nie grzeje wody oraz nie otwiera pojemniczka na tabletke.Grzalka po podlaczeniu na krotko- dziala ,ominalem tez termostat i rowniez to samo.

--------------------------------------------------------------------------------------

Czytajac troche ,mysle ,ze moze byc zanieczyszczony czujnik zabrudzenia wody tylko gdzie on sie jest .pomozcie ,zmywarka rozebrana ,a żona zaraz mie bedzie opitalac ,ze to wszystko rozkręcone na srodku kuchni .czy to tem czujnik gdzie on jest ,a moze inna diagnoza?

---------------------------------------------------------------------------------------

Dzwonilem do serwisu i panowie powiedzieli ,ze naprawa ok.600 zl prawdopodobnie modul szok.powiedzcie czy nie moze to byc nic innego.co moge jeszcze sprawdzic.nie mam kasy ,a zmywarka stoi rozebrana.

---------------------------------------------------------------------------------------

Czy jest tu ktos kto moze mi pomoc?

0 5
  • #2 15 Lip 2009 20:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Wiadomości scaliłem.
    Proszę również o poprawienie tekstu wiadomości, pkt. 15 Regulaminu Forum.

0
  • #3 15 Lip 2009 20:25
    kczarny
    Poziom 13  

sprawdź też przebicie grzałki do masy

0
  • #4 15 Lip 2009 21:12
    wiperr
    Poziom 2  

kczarny napisał:
    sprawdź też przebicie grzałki do masy

Zmywarke dokladnie wyczysciłem,nalalem roznych specyfików i przeczyscilem gdzie bylo dojscie.
    Widać poprawe ,zmywarka zrobila cały cykl ,otwierając pojemnik na tabletke,z tym ,ze nie zagrzala wody.Sprawdzałem cały czas grzałke czy dochodzi do niej prąd no i niestety nie dochodzi ,ominąłem termostat i również to samo.

0
  • #5 15 Lip 2009 21:49
    kczarny
    Poziom 13  

to musisz cofać się pkolei od grzałki aż do modułu i czy z tamtąd wychodzi zasilanie na grzałke,a jak z poziomem wody jest ok?

0
  • #6 04 Lut 2012 22:38
    TowiR
    Poziom 9  

Witam

Wiem, że temat stary ale ja długo szukałem informacji, zanim znalazłem odpowiedź, może mającym problemy z tą zmywarką się przyda.

Wszystko jest opisane w tym temacie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...rk=topic&sid=8cbcd859afe877600ee1a14b06877594

Ostatnia wiadomość. Dzięki dla autora za "łopatologiczne" wyjaśnienie. Wystarczyło wymienić kondensator C3. Nie jestem elektronikiem, ale udało mi się płytkę z programatorem wymontować, zaniosłem do sklepu z częściami elektronicznymi i uprzejmy pan wymienił mi ją za free! Kosztowało mnie to 7 zł - tyle kosztował kondensator i zmywarka śmiga jak nowa!
    Dzięki MITCOM-ELECTRONIC za opis problemu, dzięki sklep elektroniczny ŻUK ELEKTRONIK Gliwice za wymianę.
    Pozdrawiam
    TowiR

0