Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SRS55M78EU - kod błędu E:24

minstal 13 Jul 2009 10:05 197671 9
SterControl
    minstal
    Level 2  
    Witam
    Ostatnio zmywarka zaczęła fiksować, wyświetla kod E:24 i zapala się symbol kranu. Muszę kilkukrotnie ją włączyć i wyłączyć łącznie z wyciągnięciem wtyczki zasilania aby zaskoczyła.
    Co to może być?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    beba
    Level 12  
    Witam podobny błąd miałem w Hooverze, pomogło przeczyszczenie filtrów na zasilaniu wody, możne być za niskie ciśnienie wody, też z tym się spotkałem. Osobiście czyszczę wszystkie filtry i 98% pomaga.
    minstal
    Level 2  
    Sitko w AquaStop jest czyste. Ciśnienie wody w tak krótkim czasie się nie zmienia.
    Czy ma znaczenie położenie AquaStopu (poziom/pion)? U mnie od początku jest poziomo, ale problem pojawił się dopiero teraz.
  • SterControl
  • Helpful post
    birre
    Level 20  
    E 24 to błąd odpływu wody, zablokowana pompa lub słaby odpływ - przypchany.
    minstal
    Level 2  
    Potwierdzone przez serwis Boscha:

Przyczyn może być parę
    - nie całkiem drożny odpływ
    - przytkana komora pompy
    - niewłaściwie założona klapka na pompie.
    Proszę o sprawdzenie komory pompy spustowej zgodnie z instrukcją obsługi.

Teraz poszła bez sensacji, ale wiadomo już o co chodzi.
    godeksik
    Level 10  
    Witajcie,

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami
    Też miałem błąd e-24 (odpływ).
    Zmywarka buczała podczas mycia, głos jakby coś o szprychy w rowerze stukało :)
    Dzięki ludziom z elektrody dostałem się do pomp.
    Ta mniejsza miała pestkę w trybikach, ale to nie była przyczyna.
    Ta większa miała zaklinowaną wykałaczkę i jakąś wielką pestkę to one stukały.

zmywarka Siemens SN56M580EU.

gdyby ktoś męczył się ze zdjęciem spodu, to podpowiadam:
    - odkręcamy dolny panel blaszany - dwie śrubki (dokładnie jest poniżej drzwiczek na froncie)
    - odkręcamy boczne ścianki (po dwie śrubki w uszczelce)
    - kładziemy zmywarkę na plecy (uwaga, może być trochę wody)
    - w górnej części spodu na obu bokach zobaczymy po jednym zatrzasku, wystarczy go śrubokrętem przesunąć
    - w dolnej części jest zagięta miękka blaszka , trzeba ją wyprostować
    - na samym środku spodu są dwa zatrzaski, luzujemy oba i wpychamy do środka
    - teraz delikatnie ciągniemy spód patrząc czy coś jeszcze nie trzyma
    - uwaga na węże, jak spadną to poleci woda

dziękuję wszystkim którzy tu się udzielają
    zostałem bohaterem w swoim domu :D:D:D

--
    Mariusz
    gksm
    Level 11  
    Witajcie, u mnie też był kod 24 (E24) na wyświetlaczu i stała woda w zmywarce, nie chciała odpływać.
    U mnie wyczepił się taki mały plastik przy sitku tam gdzie filtr zmywarki(pewnie podczas ostatniego wybierania odpadków po jedzeniu). Taki szary plastik w kształcie podkowy.
    Wg mnie odczepił się przy czyszczeniu sitka ostatnio i po kilkunastu zmywaniach przesunął się pewnie do wirniczka odpowiedzialnego za odpływ wody. Jak wirnik się zablokował to zapewne wyskoczył błąd E24 dot. problemów z odpływem wody.
    Po wybraniu wody, wyczyszczeniu z odpadków (przy okazji awarii) i włożeniu plastiku w kształcie podkowy (taki płaski ok. 7 centymetrowy plastik) zrobiłem jeszcze RESET (przytrzymujesz przycisk START na 3 sekundy, pojawia się czas 001 i zamykasz zmywarkę na 1 minutę).
    Po calości i resecie zmywareczka Bosh działa pięknie bez wzywania serwisanta, tracenia czasu i peniędzy.
    Pozdrawiam
    Fixxxer1
    Level 15  
    Odkopuję - czy jest opcja awaryjnego spustu wody w zmywarce? Wybrałem to co nie spłynęło, sprawdziłem wirnik pompy i chciałbym teraz usunąć resztę wody z układu do kanalizacji. Jest jakaś opcja uruchomienia pompy na krótki czas?
    Ssaab
    Level 15  
    https://pl.dream-home-ideas.com/27536-how-to-drain-water-from-the-dishwasher-bosch

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli po kolei

Wybierz program na panelu sterowania spuścić wodę.
    Zaczekaj, aż maszyna go uruchomi.
    Odłączyć zasilanie zmywarki.
    Odciąć dopływ wody i zdjąć węże.
    Na prawej ścianie zmywarki na podłodze leżały szmaty.
    Odkręcamy filtr śmieci i pokrywę zbiornika soli.
    Delikatnie przechyl urządzenie po prawej stronie. Pewna ilość wody może jeszcze spłynąć.
    Przeciągamy zmywarkę do ciepłego, dobrze wentylowanego miejsca i otwieramy drzwi, aby maszyna wewnątrz wyschła.
    leonada
    Level 15  
    U mnie w zmywarce wystarczyło od wewnątrz filtr wyczyścić. Zdjąć plastikową osłone wirnika od wewnątrz zmywarki, w dole i tam wyjąć druciki, które niewiem skąd sie wzięły, ale problem zniknął.