Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zbyt duże opóźnienie przy pomiarze zmian tetężenia swiatła

13 Lip 2009 14:38 1004 7
  • Poziom 15  
    Witajcie, tym razem spotkał mnie dosyć poważny problem, mam fototranzystor który jest odizolowany od światła zewnętrznego i bada mrugnięcia diody , która może mrugać z częstotliwościa nawet do 500 Hz na sekunde, jednak pomiar tym tranzysotem zajmuję aż 50 milisekunde , od przewodzenia do rozwarcia, to zaledwie 20 razy na sekunde, cóż zatem począć mam?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamiast fotorezystora zastosuj fotodiodę.
  • Pomocny post
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Ale on dał fototranzystor nie fotorezystor...
    Fototranzystor powinien być szybki. Może problem tkwi w układzie odbiorczym, a nie w samym fototranzystorze?
  • Poziom 15  
    juz wiem gdzie jest problem, długość impulsu świetlnego wynosi tyle, wszystko się zgadza, temat można usunąc.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    forestx napisał:
    Zamiast fotorezystora zastosuj fotodiodę.
    - no dał bym sobie głowę uciąć, że przeczytałem fotorezystor :( - może mnie częstotliwość zmyliła.
    Fototranzystor nie może być tak wolny - poprosimy o schemat.
  • Poziom 15  
    juz wszystko działa, dziekuje
  • Poziom 15  
    Okazało się że długość zapalenia tej diody to właśnie 50ms, a ta dioda nie mruga tak naprawdę częściej niż 10 razy na sekunde, ja myślałem poprostu że dioda się zapala na powiedzmy 1ms, ale ten efekt powoduję załączenie tranzystora który załącza układ, na którym badam spadek napięcia, i ten pomiar wykrywał że napięcie spada na czas 50ms, a ja byłem przekonany że czas tego mrugnięcia jest po prostu krótszy.