Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MP3 Creative ZEN Stone Plus - zalany

13 Lip 2009 15:01 5199 3
 • Poziom 13  
  Urządzenie zostało zalane jogurtem w okolicy złącza mini USB. Po rozebraniu obudowy i przyjrzeniu się uszkodzeniom okazało się, że jeden z szeregu elementów po prostu wykruszył się, po jego dotknięciu po prostu rozsypał się w pył. MP3 reaguje na podłączenie do komputera, można korzystać z niego jako pamięć przenośna, jednak nie reaguje na próby włączenia.

  Podejrzewam iż wspomniany element był rezystorem o niskiej oporności, ponieważ pozostałe elementy to właśnie rezystory o różnych wartościach. Jednak to tylko moje przypuszczenie i dlatego chciałbym aby ktoś w razie takich możliwości sprawdził cóż to za element lub prosiłbym o namiary schematów tej płyty głównej.

  Poniżej zamieszczam zdjęcia wspomnianej płyty i miejsca po brakującym elemencie:

  MP3 Creative ZEN Stone Plus - zalany

  MP3 Creative ZEN Stone Plus - zalany
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 1  
  Witam czy mogl bys mi powiedziec jak w ogole otworzyles ja?
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 13  
  Jeśli chodzi o otwieranie to nie jest taka prosta sprawa, a przynajmniej w ten sposób żeby obudowa nadawała się później do ponownego założenia. A to z tego względu że jest klejona i nie ma innego wyjścia jak tylko ją "rozerwać" w miejscu klejenia pomiędzy dolną i górną częścią. Ja dokonałem tego wkładając w szczelinę cienki plastikowy element, znajdując lukę w okolicy przycisku play zacząłem przesuwać go dalej, oddzielając stopniowo części obudowy.

  Podaję link do artykułu z większą ilością zdjęć otworzonego Zen'a.
  TUTAJ

  P.S. Jeśli udałoby Ci się otworzyć go to prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie zadane na początku tego tematu.

  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Ja miałem to samo, tylko że wpadła mi do basenu. Zresetuj ją i podłącz pod usb, odłącz i powinien pojawić ci się znaczek creative'a. Dalej nie wiem bo sam mam ten problem.