Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie beben

13 Lip 2009 17:51 12616 12
  • Poziom 10  
    Po wlaczeniu pralki i wybraniu programu beben pralki sie nie kreci (obraca sie tylko jeden raz i przestaje sie obracac)
  • Poziom 11  
    sprawdz na module czy aby nie ma zimnego luta przy przekazniku
  • Poziom 10  
    problem nie mial nic wspolnego z zimnym lutem

juz wiem co bylo problemem - z tylu na bebnie jest tacho pradniczka - w ktorej znajduje sie magnes ktory niestety popekal - z racji tego ze nie znalazlem czesci zapasowych posklejalem go i narazie chodzi

teraz pytanie czy ktos wie gdzie mozna kupic taka tacho pradniczke i jaki jest jej koszt?
  • Poziom 11  
    prądniczka tacho jest dosyć droga- do 200 zł
  • Poziom 10  
    droga to jedna sprawa druga gdzie takie cos mozna w ogole dostac bo nigdzie sie nie spotkalem?
  • Poziom 11  
    narazie działa więc masz trochę czasu, skoro masz dostęp do netu to proponuję abyś przeglądnął allegro, ta można znalezć naprawdę wszystko.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    samee, mógłbyś napisać coś więcej na temat tej "tacho-prądniczki"? Dokładne wskazówki (najchętniej zdjęcia) gdzie ona się znajduje i jak wygląda będą mi bardzo pomocne.

Co prawda mam inny model pralki (PFE-1040) ale problem mamy identyczny :)

PS. Właśnie rozkręciłem pralkę i zaglądnąłem do środka. Nie bardzo rozumiem gdzie by ta prądniczka miała być. "Z tyłu bębna", jak to napisałeś, nie ma nic. hmm...
  • Poziom 10  
    "tacho-prądniczki" umieszczona jest na pokrywie silnika przeciwnej od tej, z której wyprowadzony jest wałek wirnika.
    Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

"tacho-prądniczki" umieszczona jest na pokrywie silnika przeciwnej od tej, z której wyprowadzony jest wałek wirnika.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Proszę oto zdjęcia silnika z prądniczką i magnesem, który potrafi popękać (w moim przypadku pęknięcie wzdłuż lecz bez wpływu na poprawną pracę). Pozdrawiam.

Pralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie beben

Pralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie bebenPralka Mastercook PFSE-1043 - nie obracajacy sie beben
  • Poziom 19  
    W moim przypadku pralka nadal nie działa. Aktualnie jest rzadko używana i jeśli trzeba coś uprać za jej pomocą to po prostu robi się to w kombinowany sposób (dodatkowe wirowanie) itd.
    Jak wszystko wskazuje spowodowane to może być przez dwie rzeczy:
    1. Pęknięcie na moim magnesie ma wpływ na działanie i dlatego nie pracuje?
    2. Uszkodzony jest programator pralki?

Z racji tego że pralka została odstawiona więcej nie zgłębiałem tematu.
    W każdym razie mój programator został przelutowany celem wyeliminowania niepoprawnych lutów - niestety nic się nie zmieniło.
    Magnesu nie wymieniłem bo jest nie do zdobycia, a cenę pewnie też nie byłaby adekwatna.

Kombinowałem czy jest jakaś możliwość resetu programatora ale niczego nie znalazłem. Jakaś kombinacja klawiszy itd.?
    Myślałem też żeby zmienić program w pamięci programatora ale jest to dosyć skomplikowane bo siedzi tam scalak pająk pewnie z 64 nóżki (nie pamiętam dokładnie teraz) więc odpuściłem.

Na tę chwilę jak ktoś wie czy istnieje możliwość zresetowania programatora i wie jak to zrobić to proszę o podzielenie się tą wiedzą.
  • Poziom 11  
    Powiem tak, w moim przypadku wygląda to podobnie jak na zdjęciach wyżej widać takie jakby (pęknięcie), ale nie wydaje mi się że jest to pęknięcie, wygląda to jakby jakaś fabrycznie zrobiona przerwa(jutro dołączę zdjęcia bo dziś już późno jest a nie chce mi się jej o tej porze rozkręcać), poza tym czy ustawię na wirowanie czy na pranie to zawsze TYLKO jeden obrót ale taki energiczny i koniec, mało tego po takim obrocie sterowanie jakby się zawiesiło a po jakiś 5-ciu minutach znowu energiczny obrót i tak w kółko, wracając do sterowania to żeby znów działało tzn.(pauza,anulowanie programu itd.) to trzeba wcisnąć przycisk (wył./wł) wtedy działa ale tylko do pierwszego obrotu bębna. także proszę o jakieś wskazówki bo jeśli to wina tej prądnicy to taki silnik można kupić za 130 zł. nowy.
  • Poziom 11  
    U mnie padł triak sterowania silnika BTB16-600BW i też tylko raz kręciło silnikiem, przejście było miedzy wszystkimi nóżkami triaka. Nie wiem czy nie przez to że silnik Arcelik 2806850500 ma przebicie na masę.
    A tak w sumie to jak zagłębiam się w temat silnika i obrotów to na silniku widnieje napis 10750rpm rozumiem że to są max obroty (chyba że się mylę proszę mnie poprawić) - przełożenie (stosunek średnic kół pasowych) jest ~16. Pralka ma na panelu 1000obr/min i zastanawiam się jakim cudem skoro 10750/16=671obr/min a nie 1000obr!!! Jak ktoś wie to proszę o wyjaśnienie.