Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Nowe Gadu-Gadu z wideo rozmowami i webkitem

blondyneczka_83 13 Lip 2009 18:59 3332 25
  • Nowe Gadu-Gadu z wideo rozmowami i webkitem

安iat這 dzienne ujrza豉 najnowsza wersja popularnego i znanego wszystkim komunikatora Gadu-Gadu. Oczywi軼ie jak na aktualizacje przysta這 nie mog這 zabrakn望 szeregu ulepsze i kilku nowo軼i.

Rozmowy wideo w Gadu-Gadu
    Jest to nowo嗆 w komunikatorze GG. Prowadzenie rozm闚 video nie jest skomplikowane, a do szcz窷cia wystarczy rzecz jasna kamerka internetowa. Najnowsze GG poinformuje ka盥ego u篡tkownika, czy nasz rozm闚ca posiada zainstalowan kamer czy te nie – w闚czas pojawi si obok kontaktu niebieska ikona kamery (czy瘺y pomys zaczerpni皻y ze Skype?). Swoj drog ci wszyscy, kt鏎zy korzystaj zar闚no z gg, jak i z komunikatora Skype powinni by zadowoleni, gdy teraz mog si ograniczy do korzystania tylko z jednego programu.
    Technologia rozm闚 wideo zosta豉 przygotowana w oparciu o technologi firmy Global IP Solutions.

Po瞠gnanie z IE
    疾gnamy popularn przegl康ark Internet Explorer, bowiem w najnowszym Gadu-Gadu zosta豉 ona zast徙iona WebKitem. Wed逝g producenta rozwi您anie to znacznie usprawni這 dzia豉nie komunikatora.

S逝chaj takiej muzyki, jak chcesz
    O tym, 瞠 GG ma wbudowane radio internetowe wie chyba ka盥y u篡tkownik. Najnowsza aktualizacja umo磧iwia za pomoc jednego klikni璚ia, polecenie swojemu znajomemu ulubionego utworu muzycznego, kt鏎y jest aktualnie przez nas ods逝chiwany.

Podr璚zne archiwum
    Ulepszone zosta這 archiwum przeprowadzanych rozm闚. Dzi瘯i temu ka盥y mo瞠 w ekspresowym tempie prze郵edzi swoje ostatnio wykonywane rozmowy, gdy pos逝篡 do tego celu nowa wyszukiwarka, kt鏎a w poprzednich wersjach nie by豉 dost瘼na.

Opr鏂z tych najwa積iejszych zmian nast徙i jeszcze szereg mniejszych usprawnie, jak m.in.: kopiowanie tekstu z odno郾ikami, skalowanie obraz闚 w oknie rozmowy, zapami皻ywanie pozycji startowej okna rozmowy, instalator Flash Player, czy te dodanie mo磧iwo軼i uruchamiania gier z poziomu listy kontakt闚.

Najnowsza wersja – build: 8.0.0.9103 jest do pobrania tutaj: http://komunikator.gadu-gadu.pl/

毒鏚這: http://media2.pl/internet/53645-nowe-gadu-gadu-z-wideo-rozmowami-i-webkitem.html

• #2 13 Lip 2009 22:04
    Popak
    Moderator na urlopie...

Nowe wersje powy瞠j 7 s do niczego. Jak dla mnie naj fajniejsza to 7.7

• #3 13 Lip 2009 22:35
    KJ
    Poziom 31  

Nowe wersje powy瞠j 6 to jest pora磬a i makabra to sie nie nadaje do niczego to nowe co to ju nie jest komunikator. No ale c騜 taka jest droga "rozwoju" komercyjnych aplikacji. Najpierw s kiepskie i naszpikowane b喚dami potem przez kilka wersji dobre a potem zaczyna si udziwnianie na si喚 i wpychanie na si喚 niepotrzebnych funkcjonalno軼i 瞠by utrzyma si na rynku.

• #4 13 Lip 2009 22:55
    Moulder
    Poziom 23  

Zainstalowa貫m z ciekawo軼i, po zminimalizowaniu do tray-a program zajmuje 41MB ramu, i 2-4% CPU.

AQQ 2.0 (u篡waj帷 konta GG i AQQ) zajmuje po zminimalizowaniu 5-8MB ramu i 0% CPU.

Nowemu GG m闚i NIE! :D

• #6 13 Lip 2009 22:59
    229071
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #7 13 Lip 2009 23:13
    zbyrek
    Poziom 23  

Dodali rozmowy wideo, a serwery ju sobie nie radz, b璠zie ciekawie.

• #8 13 Lip 2009 23:51
    Spacewalker
    Poziom 32  

Mogli by dodac jakis przekierowanie port闚 na 80 czy jakos tak bo czasem komunikatory poblokowane no i kiszka, a WWW zawsze dzia豉. 7 dla mnie najelsza wersja, te inne tylko bajerow nie wiadomo po co .

• #9 14 Lip 2009 02:09
    Vein
    Poziom 22  

zbyrek2 - tak, ty na pewno wiesz czy serwery wyrabiaj i jak s zorganizowane rozmowy wideo.

W sumie mogli by wyda wersj "light" bez udziwnie , albo chocia doda modularno嗆 (instalowanie tego z czego chcemy korzysta)

• #10 14 Lip 2009 02:13
    KJ
    Poziom 31  

Nie dodadz bo wtedy wi瘯szo嗆 u篡tkownik闚 instalowa豉by sam komunikator i zyski by造by mniejsze :/

• #11 14 Lip 2009 04:54
    markovip
    Poziom 34  

A sprawdzi貫m, przy 2GB u篡tych z 4 co mam program 鈍ie穎 po instalacji zu篡wa ~70MB pami璚i RAM. Rutynow czynno軼i by這 usuni璚ie reklam programem ggbkiller2v2_6, po ponownym uruchomieniu nieznaczna poprawa: 60MB. Zminimalizowane okno, 50MB. Jednak ku mojemu zdziwieniu po ponownym zmaksymalizowaniu i minimalizowaniu okna GG pobiera tylko 3MB! Przynajmniej tyle pokazuje menad瞠r zada Windows (Vista 64 bit SP2).
    Nowe Gadu-Gadu z wideo rozmowami i webkitem
    Nie wiem co o tym my郵e... mo瞠 w ko鎍u si wzi瘭i to roboty, albo skrypt usuwaj帷y reklamy zrobi porz康ek.

PS. Orientuje si kto mo瞠 o co chodzi z tym 'prywatnym zestawem roboczym'?

• #12 14 Lip 2009 14:27
    kawel

Poziom 10  

W gg pe軟a komercja szmery bajery a tak naprawd jest to notatnik z po陰czeniem do internetu ;p
    Ja ju dawno przerzuci貫m si na tlen. Po nieznacznym tuningu mam wszystko to co w gg i w pami璚i zajmuje jakie 1-3 MB (wtyczka freeRAM)
    Polecam spr鏏owa i pewnie ju nigdy nie wr鏂icie do normalnego GG
    Pozdrawiam

• #13 14 Lip 2009 14:41
    KJ
    Poziom 31  

Chodzi o to 瞠 ja chce mie sam notatnik z pod陰czeniem do internetu. T逝maczenie 瞠 tlen jest lepszy od gg bo ma wszystko to co gg <- ten fakt ju stawia go na r闚ni z gg, jest dla mnie 瘸dnym t逝maczeniem. Komunikator jak ka盥y inny ma swoje zalety i wady. Je瞠li umiesz doprowadzi go do takiego stanu jak gg6 tzn lista kontakt闚 w formie zak豉dek z grupami - bo tylko taki uk豉d ma jakikolwiek sens to co co jest w gg7 i nowszych powoduje bajzel i przeczy idei tworzenia grup kontakt闚 do tego jeste w stanie wywali szmery bajery typu wideo rozmowy i inne bzdety do niczego nie potrzebne to poprosz instrukcje ;)

• #14 14 Lip 2009 14:42
    zbyrek
    Poziom 23  

Vein napisa:
    zbyrek2 - tak, ty na pewno wiesz czy serwery wyrabiaj i jak s zorganizowane rozmowy wideo.

W sumie mogli by wyda wersj "light" bez udziwnie , albo chocia doda modularno嗆 (instalowanie tego z czego chcemy korzysta)

Widz "spec" jeste. Pewnie tw鎩 komputer to jeden z serwer闚. Jak serwery wyrabiaj? Wystarczy spojrze jak cz瘰to padaj i samo si nasuwa. Rozmowy wideo.... Cho熲y by造 P2P to i tak program jeszcze bardziej b璠zie zapycha ram na pc. Zreszt sam zobacz sk康 wiem.

• #15 14 Lip 2009 14:49
    tygrysss
    Poziom 21  

No a ja zainstalowa貫m najnowsz aktualizacje i mi si ju gg nie uruchamia ;/ eh...

• #16 14 Lip 2009 15:13
    oskar_dyjas
    Poziom 25  

Mo磧iwe, 瞠 rozmowy a la skype dzi瘯i polskiemu programowi b璠 dobre rzczeczy si dzia造, mam tyklko nadziej, 瞠 w przysz這軼i b璠 mo磧iwe kontakty przez protok馧 skype.

Acha, ale zn闚 problem Nowego GG, kt鏎e mi si nie podoba funkcjonalnie. Szkoda, 瞠 do starego GG nie dadz jakiej wtyczki :(

• #17 14 Lip 2009 15:14
    simian raticus
    Troll forumowy

Zostaj przy Mirandzie i wtyczkami anti-SPAM'owymi.

• #18 14 Lip 2009 16:21
    MarQs11
    Poziom 19  

Zawsze gdy jest news o nowym GG, pojawiaj si narzekania ("stare by這 lepsze"), namawianie do innych program闚 ("tlen/aqq/miranda jest lepsze") b康 protoko堯w ("tlen/jabber/icq jest lepsze").
    Tak wszyscy narzekaj a i tak korzystaj z GG :p
    Albo pisz 瞠by poprawi sobie samopoczucie.

• #19 14 Lip 2009 16:31
    Vein
    Poziom 22  

zbyrek2 - ale co wnioskujesz z tej "cudownej tabelki"? Uwa瘸sz 瞠 serwery kt鏎e maj "time out" s "padni皻e"? A mo瞠 ta twoja tabelka pokazuje load serwer闚, liczbe zalogowanych u篡tkownik闚, obci捫enie 陰cz? Nie?

Ile razy tak naprawd wszystkie serwery odrzuca造 po陰czenie w przeci庵u ostatniego roku?
    Dwa, trzy razy?
    A to 瞠 nie przyjmuj po陰cze 1/2 serwer闚 to nic nie znaczy, mo瞠 s wgrywane aktualizacje?
    Jak sam widzisz i tak ca陰 reszta nadal "wyrabia".

• #20 14 Lip 2009 16:39
    zbyrek
    Poziom 23  

No jasne, codzienne aktualizacje. Ciekaw jestem czy umiesz si po陰czy z serwerem, kt鏎y jest time out, jak tak to jeste mym mistrzem. Zalogowani s cho serwer time out, i ich nie roz陰czy這? Te ciekawe spr鏏uj po陰czy si z jak捷 gr online i wy陰cz router(je郵i posiadasz), ciekaw jestem czy nadal b璠ziesz m鏬 gra online. Co najwy瞠j serwery ze statusem Connection refused mog mie zalogowanych u篡tkownik闚, a reszt odrzuca. Ta rozmowa nie ma sensu. Jak mawiaj "Nie k堯 si z..."

• #21 14 Lip 2009 17:12
    Vein
    Poziom 22  

zbyrek2 - nie powiedzia貫m nigdzie 瞠 mo積a si do tych serwer闚 zalogowa, powiedzia貫m 瞠 "nie oznacza to 瞠 s padni皻e".
    Zauwa篡貫m ciekaw sytuacj 瞠 nie wiedz帷 kim jestem, jakie mam wykszta販enie, twierdzisz 瞠 jestem idiot i nie mam bladego poj璚ia o funkcjonowaniu serwer闚.

To s 瘸dne argumenty w naszej dyskusji, twierdzisz 瞠 serwery nie wyrabiaj i "co chwila padaj" maj帷 jedynie na poparcie swojej tezy stron kadu wy鈍ietlaj帷a aktualny status jakiej listy adres闚 IP (nie wiesz czy to s w og鏊e serwery komunikatora, load balancery czy inne maszyny, czy ta lista jest pe軟a i aktualna). Nawet patrz帷 na t list, gdzie 1/2 serwer闚 odrzuca po陰czenia, to sie nadal dzia豉, u篡tkownicy mog si zalogowa i normalnie rozmawia.
    Z do鈍iadczenia wiem, 瞠 99% problem闚 z po陰czeniem z sieci le篡 po stronie u篡tkownik闚 nie serwer闚. S豉ba jako嗆 陰cz, wycinanie port闚 oraz d逝gie skanowanie pakiet闚 przez firewall czy antywirusy, czy takie banalne zostawianie "po znajomych" swojego profilu gg gdzie kto czasami na niego wchodzi i w tym momencie ta osob wylogowuje.

• #22 14 Lip 2009 17:29
    zbyrek
    Poziom 23  

Nie napisa貫m, 瞠 jeste idiot mog這 r闚nie dobrze pasowa cz這wiekiem, u篡tkownikiem, forumowiczem. Jak po這wa serwer闚 nie odpowiada to jak da mnie o czym to 鈍iadczy. Jednak zako鎍zmy t rozmow, poniewa ju za du篡 offtopic si robi, a te za dok豉dnych danych nie mamy. I wiem, 瞠 to s adresy serwer闚, poniewa identyczne s w komunikatorze. Zako鎍zmy ten offtopic w pokoju. :D

• #23 14 Lip 2009 17:37
    Vein
    Poziom 22  

zbyrek2 - Mo瞠 to 鈍iadczy o tym 瞠 s jakie prowadzone prace na tych serwerach?

• #24 14 Lip 2009 17:40
    zbyrek
    Poziom 23  

Mo磧iwe, jednak dzieje si to zbyt cz瘰to. Zako鎍zmy t rozmow w zgodzie, i p鏦i moderator si za nas nie wzi掖. :wink:

• #25 14 Lip 2009 18:03
    arekb81
    Poziom 25  

Ja, jako zwolennik starszych wersji gadu (6 i 7) obawiam si jednego, 瞠 zrobi jaki "myk", 瞠 te starsze wersje przestan dzia豉, po to 瞠by zmusi wszystkich do korzystania z najnowszej wersji 8.

• #26 14 Lip 2009 18:41
    tacman
    Poziom 16  

A dla mnie ciekawe jest to, 瞠 nowe GieGie jest oparte o bibliotek QT4 :)

Co do adres闚 serwer闚. Jest pewna zamkni皻a liczba tych serwer闚 i faktycznie co chwile po這wa z nich nie odpowiada.
    Faktem te jest to, 瞠 wtedy nie wypina prawie nikogo, reszta dzia豉j帷ych serwer闚 przejmuje u篡tkownik闚. Gorzej jest z transportami - te s na przegranej pozycji. Mo瞠 to jest zabieg maj帷y na telu pokazanie, 瞠 oryginalny klient jest lepszy itd.
    Inn spraw jest to, 瞠 wszystko wskazuje na to, 瞠 te r霩ne adresy wychodz innym dostawc internetu. Jak padnie np. ten od TP to gorzej z zalogowaniem czy przelogowaniem maj np. u篡tkownicy Neo itd.

Tak czy siak GieGie sko鎍zy這 si ju kilka lat temu. Jest to kompletna komercja, nie zwa瘸 si na to co chc u篡tkownicy. Bazuje si na tym, 瞠 jest najpopularniejsze. Czas pokazuje, 瞠 jest coraz gorzej. Spada ta popularno嗆 cho ma這 i pewnie d逝go jeszcze b璠zie to numer jeden w Polsce.

Na koniec. Ja nie u篡wam GieGie, u篡wam protoko逝 Jabber na w豉snej domenie i jest mi z tym dobrze. Chce kto u篡wa GieGie - niech mu te b璠zie z tym dobrze :)