Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnika

13 Lip 2009 19:20 31782 25
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem jak w temacie. Zacznę moze od modelu, nr:12F802, typ:1376-01. Silnik Briggsa B&S ma chyba 5km. To dosc duza kosiarka z napedem. Zdjecia ponizej. Nie znam się na naprawach tego typu kompletnie. dlatego w razie jakis rad, prosze posluzyc sie zdjeciami i opisac po kolei czynnosci jakie mam wykonac. Co do objawow to na pewno biały dym - czytalem ze to pierscienie sie zuzyly i ogolnie lipa, mam nadzieje ze tak nie jest bo kosiarke kupilem miesiac temu na allegro i zaplacilem za nia 630zł. Poza bialym dymem nie rowno pracuje, jak "popuszcze gazu" to gasnie. Do tego strzela cos z tlumika. Swiece czyszcze za kazdym razem gdy kosze, i za kazdym razem jest czarna. Na zdjeciach widac, kosiare bez obudowy (rozkrecilem ja ale nie wiem od czego zaczac), filtr powietrza moim zdaniem jest czysty, ma niebieski kolor i nie widac tam jakiegos szczegolnego syfu, chyba jest nowy. Na bank bierze olej bo przed kazdym koszeniem musze go uzupełniac. Prosze o pomoc, czytalem tu kilka tematow i zdaje mi sie ze czyszczenie gaznika moze by pomoglo ale nie wiem jak to zrobic i nie bardzo wiem w ktorym miejscu sie znajduje :) Zrobie wiecej zdjec jak ktos chce
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Kolego jeśli po pewnym czasie pracy kosiarka nie przestała dymić na biało tzn., że jest już zużyty silnik (10 lat pracy) lub częściowo zatarty. Należy sprawdzić jakie ciśnienie ma silnik, w przypadku zbyt niskiego ciśnienia czeka Cię remont silnika. Po zdemontowaniu głowicy można sprawdzić stan gładzi cylindra i ewentualny luz tłoka. W przypadku wyczuwalnego luzu bocznego tłoka - można wymieć pierścienie co da poprawę na jakiś czas.
  • Poziom 11  
    Tego sie balem. Tyle czasu czailem sie na porzadna kosiarke za nieduze pieniadze. Jak uda mi sie ja sprzedac (choc sezon na kupowanie kosiarek sie skonczyl) to wole jeszcze raz zaryzykowac niz kupowac kolejny chlam w markecie. Tak zrobila moja mama 3 lata temu, dzis ta kosiarka nie nadaje sie wogole do urzytku, jest waska (zaledwie 40cm szerokosci) i slaba i nawet na 15cm trawie sie dlawi i przygasa. Koszenie nia to masakra 4-5 godz. A na vikinga zdecydowalem sie ze wzgledu na tescia, ktory rowniez ma vikinga juz 10 lat i chodzi jak igla. Naprawde nic sie nie da zrobic?? A moze wymienie tlok i pierscienie to moze popracuje jeszcze kolejne 10 lat. Pomozcie bo nie chce sie bawic w handel kiedy trawa nie skoszona.

Dodano po 1 [minuty]:

Ej panowie to moze rozkrece ja a wy stwierdzicie czy da sie cos zrobic? moge nawet filmik wrzucic na youtuba albo rapidshare'a
  • Poziom 11  
    ok. nie wiem tylko które to prowadnice zaworow i cylinder. sciagnalem schcemat budowy ze strony briggsa ale nie jest on zbyt wyrazny i wogole po angielsku. Napisz mi prosze po kolei jak to zrobic. i potem zlorzyc do kupy oczywiscie. Mam wszystkie potrzebne narzedzia jak cos. Ja teraz ide do garazu rozkrece obudowe i zaraz wroce.
    ok co teraz?
    Na tej stronie znalazlem silniki briggsa. Prosze mi powiedziec ktory z nich bedzie pasował http://www.silnikihonda.pl/wobis/marki/briggs-stratton
  • Poziom 11  
    Dlastego licze na wasza pomoc :) OK teraz jestem w pracy ale jak tylko wroce do domu kolo 16:30 zrobie jak mowisz. Miedzy glowicą a reszta korpusu jest uszczelka, myslisz ze powinienem w razie co zaopatrzyc sie w nowa? Wogole przespalem sie z tym i chyba kupie nowy silnik, jak mowisz 900zł to nie tak duzo, myslalem ze bedzie wiecej kolo 1700zł. Napisz prosze gdzie ewentualnie moge kupic taki silnik zeby nie przeplacac.
    Ewentualnie gdyby rowno pracowala i nie przygasala to dalbym rade skosic jeszcze trawe pare razy, tylko nie wiem jak to naprawic. Co w takim wypadku radzicie? nierowna praca to moze wina gaznika?? paliwo mam czyste i nowe.
    OK juz chyba znalazlem, wymiana membrany i sprezynki jakiejs, tylko której??
  • Poziom 11  
    OK zrobie jak mowisz tylko czy dam rade pozniej zlorzyc ten gaznik i te sprezynki do kupy. Moze masz jakis przepis(strone, gotowy opis) na to jak to zrobic?
    Napisales ze za 900zł kupie silnik, gdzie moglbym to zrobic nie przeplacajac? najlepiej przez internet?
  • Poziom 32  
    Dostałeś tyle pomocnych informacji, więc nie przesadzaj aby krok po kroku musiał opisywać Tobie każdą czynność
  • Poziom 11  
    Nie znam sie na silnikach dlatego zadaje takie pytania. Jestem wdzieczny za pomoc Rychu T i Staszek 49. Dzis sie za to wezme i mam nadzieje, ze mnie nie opuscicie jak juz rozloze ten gaznik na czesci :)
    I jeszcze jedno gdzie kupic silnik pasujacy do mojej kosiarki?? model 12F802. Szukalem ale nie moge znalezc.
    Znalazlem na tym forum sposob na wyczyszczenie gaznika, bo nie mam sprezarki powietrza. Zamieszczam link moze komys sie przyda
    http://www.fis.com.pl/module.php?op=forum&page=&cmd=show&id=7035&category=25

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

OK glowica zdjeta, tlok cofnalem ile sie dalo, mam nadzieje ze zrobilem wystarczajaco wyrazne zdjecia. Co myslicie o pierscieniach i wnetrzu cylindra. Aha ktore zawory mam przeczyscic?? chodzi o to strzelanie do tlumika

Dodano po 5 [minuty]:

kosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnikakosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnikakosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnikakosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnikakosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnika
  • Poziom 29  
    Gładż cylindra porysowana do wymiany +pierścienie + zapewne tłok. Ceny części do tych silników są raczej zaporowe, obawiam się że koszt części będzie wyższy niż cena nowej pożądnej nie z supermarketu.
  • Poziom 11  
    Macie racje dam sobie spokoj. Bylem teraz w serwisie vikinga ale za sprawdzenie co jest do wymiany chca 40zł :) podziekowalem.
    Maja za to nowy silnik tez 5,5km b&s ponoc taki sam jak moj tylko z pompka do pompowania paliwa, a w mojej jest automatyczne ssanie z dzwignia gazu na "kierownicy". W sumie wolalbym bez tej pompki, moglbym regulowac predkosc. Co o tym myslicie? cena tego silnika to 880zł.
  • Poziom 11  
    Podwozie i cala obudowa jest z tworzywa wiec korozji sie nie boje, troche podrapana i brudna ale cala, bez pekniec itp
    Mowisz ze jest wygodniejszy, ja mysle odwrotnie, ze bede musial pompowac przed kazdym odpaleniem, ale dzieki za rade. Dobra tyle mi wystarczy dziekuje Wam bardzo za pomoc.
  • Poziom 11  
    moim zdaniem kosiarka jest do ogarnięcia. rysy nie są głębokie denko tłoka nie wygląda źle- widać nagar od strony wydechu- kolor zaworów ok.
  • Poziom 11  
    Skoro uwarzasz ze rysy nie sa glebokie to czemu bierze tyle oleju? Moze na zdjeciu nie widac ale pod palcami czuc delikatne rysy, naprawde delikatne jakby wglebienia. Czuc tez ze cylinder w srodku sie troche wytarl owalnie - nie jest prosty - tez bardzo delikatnie ale to moje zdanie, nie znam sie. Poszedlbym z tym do serwisu ale za zdiagnozowanie chca 40zl. Poza tym zanim kupie nowy silnik chce jeszcze dac szanse staremu. Powiedzcie mi jak mam zdjac te zawory, przed jeden chyba wplywa powietrze a przez drugi (ten nizej) uciekaja spaliny do wydechu. Rozkrecilem tez gaznik i wszyskie uszczelki (tzn ta laczaca gaznik z filtrem powietrza i ta laczaca gaznik z cylindrem) sie rozpadly. Ponadto plastikowa rurka, ktora idzie paliwo z powietrzem do cylindra jest peknieta ale nie moge jej zdjac bo najpierw trzeba odkrecic cewke zaplonowa do ktorej nie mam kluczy (to chyba 6,5 bo 6 za mala a 7 za duza). Postaram sie to naprawic bez wymieniania pierscieni. Zobacze wtedy jak bedzie chodzila. Gaznik wygotuje w occie, wymienie uszczelki i ta peknieta rurke plastikowa i wtedy zobacze. Powiedzcie mi jeszcze czy rozkrecajac to wszystko nie zapowietrzylem czegos i czy nie zdekompresowalem wnetrza cylindra.

Dodano po 14 [minuty]:

Aha czym moge oczyscic ten czarny nalot na tloku i glowicy. Probowalem juz papierem sciernym i benz extr ale slabo to idzie.
  • Poziom 29  
    Tam są klucze i śruby calowe. Zrób listę części które musisz kupić i sprawdż ile będzie kosztowało. Mnie osobiście koszt części wyleczył z poważniejszych napraw tych silników.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    (...)trzeba odkrecic cewke zaplonowa do ktorej nie mam kluczy (to chyba 6,5 bo 6 za mala a 7 za duza).

W akcie desperacji klucz nasadowy 1/4" można zastąpić końcówką na bity do wkrętarki chwyconą kluczem francuskim ;)

Tak na moje oko ten temat to prowokacja, ale jeśli się mylę to przepraszam :/
  • Poziom 11  
    Kolego mam podobną kosiarkę, z tym że pękł mi wał korbowy, czy mogłbyś podać dokładne oznaczenia swojego silnika ?? bo na moim niestety nic nie ma i nawet nie wiem jaką on ma moc, i jakich części szukać, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Model powinienes miec napisany mniej wiecej w tym miejscu co na obrazku, na blaszanej pokrywie silnika, na zdjeciu jej nie ma bo ja zdjalemkosiarka Viking 10-letnia biały dym, nierówna praca silnika
    moj silnik ma takie oznaczenia:
    MODEL: 12F802
    TYPE: 1376-01
    CODE: 99092456
  • Poziom 11  
    Wczoraj kupilem nowy silnik b&s 5,5km quantum 650 series - z wymiana, 2 butelkami oleju, ostrzeniem i wywazeniem noza oraz nowa piasta od kola linowego zaplacilem 850zł!! Nowy silnik pracuje cicho i ladnie mruczy. Ze wzgledu na dobry stan obudowy kosiarki (10 lat!!) bylo to najlepsze dla mnie wyjscie, ktore polecal Rycho T. Jesli chodzi o stary silnik to powodem nierownej pracy okazal sie pekniety kolektor ssacy, co bylo spowodowane najprawdopodobniej skrzywionym walem. Jeszcze raz dzieki panom za pomoc. Mysle ze temat nadaje sie do zamkniecia