Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Fonica GWS 111A - identyfikacja braków w sprzęcie

Smokudg 13 Lip 2009 22:52 2165 5
  • #1 13 Lip 2009 22:52
    Smokudg
    Poziom 18  

Witam znalazłem właśnie gramofon Unitry. Niestety niekompletny, ale chciałbym go odratować. Chociaż na tyle aby grał. Poniżej przedstawiam zdjęcia i mam prośbę do znawców tego modelu o napisanie mi czego w nim brakuje? Z tego co ja zauważyłem to nie ma pokrywki, ramienia z igłą i podstawki pod płyty. Jakie części będę potrzebował do reanimacji?

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Lip 2009 23:25
    sarna
    Poziom 24  

Paska, i gałeczek na potencjometry tyle ja zauważyłem ponadto. Będziesz jeszcze musiał dać nowe kabelki z głowicy do środka.

0
  • #3 14 Lip 2009 02:04
    Artur k.
    Admin grupy audio

Przecież tutaj brakuje wszystkiego, co w gramofonie najważniejsze.
    Szczerze radzę dać sobie z tym spokój - kompletny taki gramofon, wraz z głośnikami można kupić za 30zł, tymczasem sama wkładka UF-70 kosztuje ponad 50zł, że nie wspomnę o reszcie brakujących części (których Kolega nawet nie umie poprawnie nazwać).

0
  • #4 14 Lip 2009 02:31
    Smokudg
    Poziom 18  

Artur k. napisał:
    Przecież tutaj brakuje wszystkiego, co w gramofonie najważniejsze.
    ..

Wiem o tym, ale i tak chcę zreanimować ten gramofon. Skoro brakuje tylu części to czy Kolega mógłby mi podać jakie i nazwać je tak jak powinny być ponazywane?

0
  • #5 14 Lip 2009 02:43
    Artur k.
    Admin grupy audio

Pokrywa, ramię, wkładka, igła, talerz, pasek napędowy. Pomijam nasadki na potencjometry, bo bez nich gramofon będzie działał.

Radzę się poważnie zastanowić nad sensem reanimacji tego urządzenia - przeszukałem aukcje i wiem, że taka operacja kilkakrotnie przekroczy wartość tego urządzenia. Zakładając oczywiście, że to co jest działa w 100%.

P.S. bliźniaczy gramofon nazywa się Recital - części będą pasowały wymiennie.

0
  • #6 14 Lip 2009 02:53
    Smokudg
    Poziom 18  

Dziękuje bardzo :)

0