Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIO500-soft Pawco-zmiana czcionki ikon i usuwanie ikon

14 Lip 2009 09:55 6780 14
  • Poziom 14  
    Witam...
    Posiadam GPS Mio 500 z AM 5.5
    w Menu startowym odbiornika, wyświetlane są ikony...
    np. Programy do nawigacji i ikony : MioMap, TomTom, AutoMapa, Igo

niestety, czcionka ikon jest za mała, prawie nie widoczna...
    jak zmienić jej rozmiar??
    próbowałem odnaleść jakieś ustawienia w systemie, ale nic nie ma odpowiedzialnego za wygląd ikon... Jeśli ustawię rozmiar ikonek pod windowsem, to rozmiary zmieniają się tylko w windows... Program MIO nie reaguje...
    Kolejna sprawa, używam AM więc, MioMap, TomTom mi nie potrzebne... Jak usunąć te linki z panelu Programów do nawigacji???
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    D:\Program Files\SystemMoov360\PawcoApps

plik navi_blue.ini

Otwórz sobie notatnikiem i np jak chcesz wyrzucić TomTom-a to odnajdujesz taki wpis:

Code:
    ICONXPBUTTON

x = 156
    y = 110
    Command = \Storage Card\TomTom\TomTom Navigator.exe
    SizeNormal = 48
    SizePushed = 48
    ScaleAlpha = 100
    IconNormal = ..\PawcoIcons\tomtom.ico
    ScaleAlpha = 100
    IconPushed = ..\PawcoIcons\tomtom.ico

TEXT
    x = 155
    y = 165
    Text = TomTom
    Color = FFFFFF
    FrameColor = 000000
    Size = 18
    Weight = 700
    CreateFont

i go usuwasz.

Code:
    Size = 18

A tutaj masz wielkość czcionki.
  • Poziom 14  
    dzięki za info...

Widzę, że znasz się na sprzęcie... Mógł byś mi jeszcze przedstawić w podobny sposób, jak spolszczyć lekko MENU??? chodzi mi o nazwy dni tygodnia, wyświetlane pod zegarkiem itp.

Chciał bym też, pozbyć się raz na zawsze z AutoMapy klikania ... Zaznaczam by tego nie było, ale przy każdym uruchomieniu Mapy wraca ....

oraz mam pytanie...

nie zamierzam nigdy kożystać z MioMAP (posiadam licencję AM) i chcę pozbyć się Mio z odbiornika na zawsze... Które katalogi z Flasha mogę skasować???

Skrótów do MIO i iGo już nie ma...

Chciałem zainstalować AM z karty SD do pamięci wewnętrznej MIO... lecz czy to coś da??
    chodzi mi o szybkość działania itp.

MIO ma 512MB a AM zajmuje około 300MB (XL PL v 5.5.1)

czy samo skopiowanie coś da???

oraz jak zmienić wtedy adres skrótu z Menu PROGRAMY DO NAWIGACJI tak by kliknięcie ikony AM otwierało już wtedy AM zainstalowaną w innym miejscu...

Dodano po 2 [minuty]:

oraz...

zainteresował bym się podmianą niebieskiej tapety z Menu Mio na własną... Czy da się wsadzić tam jakąć BMP czy JPG???

chciał bym wkleić w miejsce tej tapety jakąś fotkę, ale nie znam rozmiarów, wielkości i ... miejsca w której jest odnośnik w systemie do tej niebieskiej BMP by wstawić tam adres fotki
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ścieżki do automapy znajdują się w tym pliku:

Code:
    \SystemMoov360\PawcoProgramy\AM_BT\Script\au.mscr

Tapeta jest to obrazek bmp o rozmiarach takich jak wyświetlacz czyli 480x272 pixeli i znajduje się w pliku mojatapeta.bmp w katalogu:

Code:
    \SystemMoov360\bgs

To narazie tyle ponieważ jestem w pracy i nie mam pod ręką swojego mio.
  • Poziom 14  
    ok, poszukam i może znajdę...
    jak by co, czekam na dalsze instrukcje...
    a propos... plików MIO, widać, że... nie są trudne w opanowaniu
  • Poziom 26  
    ppp1980 napisał:

nie zamierzam nigdy kożystać z MioMAP (posiadam licencję AM) i chcę pozbyć się Mio z odbiornika na zawsze... Które katalogi z Flasha mogę skasować???

Program Files\MioMap\

Można skasować prawie całą zawartość oprócz plików:
    AppStartupSec.exe
    AppStartupSec.ini

Cytat:
    Chciałem zainstalować AM z karty SD do pamięci wewnętrznej MIO... lecz czy to coś da??
    chodzi mi o szybkość działania itp.

MIO ma 512MB a AM zajmuje około 300MB (XL PL v 5.5.1)

czy samo skopiowanie coś da???

oraz jak zmienić wtedy adres skrótu z Menu PROGRAMY DO NAWIGACJI tak by kliknięcie ikony AM otwierało już wtedy AM zainstalowaną w innym miejscu...

To też jest proste. Zmieniamy ustawienia w pliku \SystemMoov360\PawcoProgramy\AM_BT\Script\au.mscr edytując go notatnikiem. Np jeśli chcemy mieć Automapę w katalogu \Program Files\AM5\ zawartość tego pliku powinna wyglądać następująco:

Code:
    #start Automapa

If(DirExists("\My Flash Disk\Program Files\AM5\"))
    Else
    message("Spodziewano sie Automapy w katalogu \My Flash Disk\Program Files\AM5\")
    exit
    Endif

If(FileExists("\My Flash Disk\Program Files\AM5\wceAm.exe"))
       Run ("\My Flash Disk\Program Files\AM5\wceAm.exe")
    Else
             message("Nie ma wceAm.exe w \My Flash Disk\Program Files\AM5\")
          exit    
       EndIf
    Sleep(10000)

Przy okazji wyrzuciłem też część kodu odpowiedzialną za uruchamianie modułu BT którego Mio 500 nie ma.
  • Poziom 14  
    ok, już mam...
    mógł byś podać jeszcze pełen kod do BT??
    gdzie go wpisać (w jaki plik i która linia...) nie wiedziałem że MIO ma Bluetooth

Dodano po 9 [minuty]:

mój kod wygląda tak:

#start Automapa
    If(DirExists("\Storage Card\Automapa EU\"))
    Else
    message("Spodziewano sie Automapy w katalogu \Storage Card\Automapa EU\")
    exit
    Endif

If(FileExists("\Storage Card\Automapa EU\wceAm.exe"))
    Run ("\Storage Card\Automapa EU\wceAm.exe")
    Else
    message("Nie ma wceAm.exe w \Storage Card\Automapa EU\")
    exit
    EndIf
    Sleep(10000)

If (ProcExists("wceAM.exe"))
    #start icon
    Run ("\My Flash Disk\Program Files\SystemMoov330\PawcoProgramy\AM_BT\MiniBar.exe")
    Sleep(300)

#keep displaying handset icon till Automapa is running
    While (ProcExists("wceAM.exe"))
    sleep(500)
    EndWhile
    kill("MiniBar.exe")
    Else
    message("Klopoty z uruchoniemiem Automapy wiec nie odpalam rozszerzenia BT")
    EndIf

dziwi mnie wartość ostatniej linii "kłopoty z uruchomieniem automapy wiec nie odpalam BT... o co tu chodzi?
  • Poziom 26  
    Nie nie to nie tak. To jest panel przygotowany pod Mio 360 które posiada bluetooth. Razem z automapą uruchamiał się programik do włączania BT który w Mio 500 jest niepotrzebny. Usunąłem z tego pliku kod który odpowiada za start tego programu.
  • Poziom 14  
    aha... u Mnie w Mio500 też są odnośniki do Bluetooth lecz po kliknięciu pokazuje że BT jest nie widoczny lub wyłączony
  • Poziom 26  
    No właśnie więc jeśli wyrzucisz z pliku au.mscr wszystko co jest po sleep(1000) nie będzie widać tej słuchaweczki na ekranie automapy.
  • Poziom 2  
    Witam, byłem zainteresowany tematem i znalazłem pomoc.Dzięki Aaadam. Ale mam problem jak dodać ikonę NAVIGONA do panelu pawco na mio 500
  • Poziom 26  
    Najprościej jest podmienić którąś z już istniejących ikon (inaczej musiałbyś je trochę poprzesuwać a nie wiem czy zmieści się 5 w rzędzie). Jeśli chcesz zmienić np tomtoma to odszukujesz fragment który zamieściłem w pierwszym poście tutaj i zmieniasz ścieżkę do miejsca gdzie będzie Navigon i nazwę ikony (tutaj oczywiście musisz mieć ikonę o takiej nazwie w \PawcoIcons\...)
  • Poziom 2  
    Witam.zrozumiałem że należy zmienić ścieżkę, a ikonę dodać do katalogu ikon, ale gdzie znajdę ikonę NAVIGONA .
    Czy to ma być jakaś spec ikona?
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki, rzeczywiście - przegapiłem.
    Pozdrawiam JUROM