Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig 70ST-2010 top- przestrojenie fonii

Nostrepix 14 Jul 2009 10:00 1343 5
 • #1
  Nostrepix
  Level 14  
  Witam. Mam taki problem a mianowicie mam płytkę MJM teraz mają inną nazwę AMBM jeżeli dobrze pamiętam i chciałem przestroić ten telewizorek. Większość TV umiałem zrobić zawsze były filtry 5,5mhz a reszta to już nie problem. Ten telewizorek ma 100Hz i nigdzie nie widziałem w nim filtra ceramicznego 5,5mhz. Płytka jest już w środku wszystko podłączyłem oprócz OUT czyli wyjścia z płytki. Moje pytanie brzmi pod co podłączyć OUT i dlaczego nie ma filtra ceramicznego 5,5mhz. A mam jeszcze mały problem z ekranem bo kolega wszedł w tryb serwisowy w celu wyszukania polskiej fonii ale nie znalazł a przywrócił ustawienia fabryczne przez co ekran jest nie dopasowany do kineskopu trapezy itd. da rade to jakoś zrobić bez zabawy ręcznego ustawiania?? Słyszałem gdzieś, że należy wpisać model kineskopu w soft' a ale nie jestem pewien. Bardzo Was proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #2
  radsat
  Moderator
  Czy na pewno dobrze napisałeś model, powinno też pisać jakie to chassis bo coś tego typu nie mogę znalezć.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Jeżeli masz tam układ MSP3410 to wyjście QUT podłącz na 55pin. Chyba że masz inne chassis niż się domyślam.
 • Helpful post
  #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Chyba bez zabawy w trybie nie dasz rady ustawić geometrii bo to są z reguły ustawienia indywidualne trochę inne dla każdego tv.
  Filtra 5,5mhz nie ma bo to tv nowszej generacji a teraz sie filtrów tych nie stosuje i zostaje ci albo włączyć polski system w trybie serwisowym i czasami wymiana SAW albo założyć fonię rymi lub podobną.
 • #4
  Nostrepix
  Level 14  
  Ok. Z przestrojeniem dałem radę. Dziękuję. Teraz jeszcze została mi ta geometria;/ Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł z geometrią to bardzo bym prosił o podanie go na forum;) Jeszcze jedna usterka, jaką zauważyłem to w Tv uszkodzony jest chyba układ odchylania bo obraz się czasami zwęża i litery się rozmywają a jak wyłączę i włączę za jakieś 15 minut to jest dobrze na ok. 5 min. i potem to samo. Możliwe, że to zimne luty na układzie odchylania??
 • #6
  Nostrepix
  Level 14  
  Poprawiłem zimne luty i śmiga. Oczywiście nie zapomnę o punkcikach dla Was. :) Dziękuję wszystkim ;)