Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plyta indukcyjna ,srednica garnkow

14 Lip 2009 13:06 6815 2
  • Poziom 18  
    Zastanawiam sie nad kupnem garnkow do plyty indukcyjnej.To jest moja pierwsza plyta indukcyjna wiec nie wiem jak sie na niej gotuje -podobno inaczej niz na zwyklych grzewczych.Slyszalem od kogos ze plyta indukcyjna dziala tylko na takiej srednicy jaka jest srednica stojacego na niej garnka.Jeslibym postawil garnek wiekszy od srednicy pola grzewczego to poza polem garnek bedzie zimny dlatego powinienem kupic garnki o srednicach identycznych jak srednice pol grzewczych co nie jest takie proste.W zwiazku z tym prosze o opinie na ten temat.
  • Poziom 18  
    Zero problemów. Od roku używam płytę indukcyjną Clatronic. Każdy garnek (aby tylko stalowy) i nie większy od maksymalnego pola grzejnego grzeje. Oczywiście garnek większy to co wystaje poza pole grzejne nie będzie grzane. Praktycznie wygląda to tak, że nie zastanawiam się nad średnicą garnka. Każdy garnek w granicach pola max. jest grzany. Ponadto większość płyt sygnalizuje brak naczynia na płycie lub naczynie niewłaściwe np. z aluminium.
  • Poziom 11  
    Od pięciu lat używam płyty indukcyjnej Hoover i również nie zastanawiam się nad średnica garnków. Największe pole grzejne ma 21 cm średnicy nie mam większego garnka. Zresztą poza polem grzejnym garnek nie będzie grzany bezpośrednio przez płytę tylko przez podgrzaną cześć dna garnka, wiec problem znika. Generalnie nie widzę wad. Używałem wcześniej płytę gazową i od spalin powstałych w trakcie spalania gazu meble pokrywały się dziwna mazią trudną do usunięcia.