Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router i Zdalny Pulpit

alvaro99 14 Lip 2009 16:21 3729 6
  • #1 14 Lip 2009 16:21
    alvaro99
    Poziom 22  

Witam :)

Dziewczyna posiada internet z Netii.
    Stoi sobie router ADSL Netgear DG834G.
    DynDns zrobione, wszystko chodzi ok.
    Chciałbym niekiedy mieć możliwosć zarządzania jej pulpitem zdalnie z sieci zewnętrznej.

Jakie kroki należy uczynić (oprócz przekierowania portów, tylko jakich? gdzie to ustawić?) i czy jest to oczywiście mozliwe?

Ewentualnie czy wykorzystać wbudowane narzędzie Windows XP czy poszukać inszego programu spełniającego tą samą funkcję.

Wszystkim pomocnym dziękuję :!:

0 6
  • Servizza
  • Servizza
  • #3 14 Lip 2009 22:11
    alvaro99
    Poziom 22  

A który z programów VNC mógłbyś polecić? Jakiś łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika?
    Przyznam, że z tymi programami nie miałem do czynienia.

Zacząłem konfigurować windowsowy zdalny pulpit ale mi jakoś nie idzie... porty przekierowane... łączyć się nie chce :/

0
  • Pomocny post
    #4 14 Lip 2009 22:59
    exBBoi
    Poziom 12  

Używam RealVNC jakoś najbardziej przypadł mi do gustu... ale jest płatny jak chcesz mieć szyfrowane połączenia itp. zobacz linka którego Ci wcześniej wysłałem i tam porównaj do tego czego ty potrzebujesz. UltraVNC i TightVNC też są niczego sobie.

0
  • #5 14 Lip 2009 23:15
    alvaro99
    Poziom 22  

A używałeś może Bomgar albo Citrix XenApp ?

RealVNC ma AES-128... a to jest chyba szyfrowanie?

BTW, na czas zdalnego dostępu do komputera mojej koleżanki (hosta), dostęp do pulpitu i innych rzczy bedzie ograniczony?

0
  • #6 15 Lip 2009 00:30
    exBBoi
    Poziom 12  

nie używałem żadnego z tych

tak AES-128bitów

w RealVNC masz możliwość ustawienia konta admin i viewonly. również opcji typu, użytkownik zdalnego komputera musi potwierdzić połączenie. I masę innych, ale to jest nie potrzebne jak zastosujesz niestandardowy port, co jest wysoce zalecane

przy koncie administratora będziesz mógł robić prawie wszystko, prawie bo odnotowałem że kaspersky broni się przed takim dostępem trzeba wyłączyć auto-ochronę żeby móc coś w nim zmienić

0
  • #7 15 Lip 2009 12:50
    alvaro99
    Poziom 22  

Spoko, dzieki :)

Jeżeli masz okazję to potestuj sobie darmowy (wersja non-commercial) TeamViewer ... szyfrowanie AES-256 :) Super sprawa!

0
  Szukaj w 5mln produktów