Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala, podłączenie, dzwonienie...

alphard11 14 Lip 2009 19:05 1196 11
  • #1 14 Lip 2009 19:05
    alphard11
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem z telefonami są one podłączone do centrali niestety nie wiem jakiej firmy. Jest 3 telefony i nie mogę się dodzwonić na zewnątrz wybieram numer i po pierwszej cyfrze sygnał pika szybko i nic nie łączy. Czy wybierając numer trzeba coś jeszcze wcześniej wpisać czy tylko kierunkowy i numer telefonu. Wybierając numer wewnętrzny na inny aparat wszystko jest ok telefon drugi dzwoni. Proszę o pomoc.

0 11
  • #2 14 Lip 2009 19:20
    osnapus
    Poziom 18  

Spróbuj 0 i dopiero numer (czyli np. 033232....) albo 0 0 (czyli dwa zera)

0
  • #3 14 Lip 2009 19:41
    Jack14
    Poziom 37  

Małe pytanie do "alphard"11?
    to stało się nagle, że nikt nie zauważył ?
    akurat nie byłeś w pracy?
    czy wróciłeś z urlopu a tu "zonk"

ps

Jeśli wszystkie punkty pasują to osobiście prosił bym na twoim miejscu o instrukcję obsługi aparatu telefonicznego do współpracy z zainstalowaną centralą lub bramką Voip.

Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Lip 2009 19:55
    toon
    Poziom 28  

może byś napisał od kiedy niemasz możliwosci wyjscia na zewnątrz.Może niemasz poprostu uprawnien do wyjscia na zewnątrz

0
  • #5 14 Lip 2009 20:09
    alphard11
    Poziom 9  

Ta centrala jest wewnątrz zakładu dzwoniąc na numer telefonu zgłasza się telefon w sekretariacie i osoba przekierowuje na dany aparat. Ma ktoś może jakiś schemat centrali czyli jak to powinno wyglądać przyjście telefonu następnie telefon centralny i następne telefony jak to ma wyglądać czy wszystkie przewody wchodzą do centrali czy zasilanie przychodzi na telefon główny i z niego idzie do centrali i dalej na telefony. tam jest jeszcze internet podłączony i idzie na ruter jak ma też to połączenie wyglądać. Jak są opisane zaciski na płytce co który oznacza

0
  • #6 14 Lip 2009 20:19
    toon
    Poziom 28  

pytasz o informacje a niewiesz jaka to jest centrala,napewno w sekretariacie jest telefon systemowy,podaj chociaz nazwę tego tel. w sekretariacie.A tak apropo jeśli nigdy ne wychodziłes na zewnątrz,to tak jak pisałem wczesniej niemasz prawdopodobnie uprawnien do wyjscia na zewnątrz

ps.a konserwatora niema w zakładzie

0
  • #7 14 Lip 2009 20:25
    alphard11
    Poziom 9  

nazwy nie znam ale gdy ktoś dzwoni odzywa się właśnie w sekretariacie i potem wpisuje numer na przykład flash 21 i dzwoni w biurze. Jak byś mógł mi narysować jak to ma wszystko wyglądać

0
  • #8 14 Lip 2009 20:28
    toon
    Poziom 28  

wygląda na to że to jest jakas mała centralka, jak numery są dwucyfrowe

0
  • #9 14 Lip 2009 20:30
    alphard11
    Poziom 9  

jak sprawdzić czy jest taka możliwość żeby rozmowy wychodziły z każdego telefonu na zewnątrz

Dodano po 1 [minuty]:

ps. tak centralka jest na 5 telefonów

0
  • Pomocny post
    #10 14 Lip 2009 20:35
    toon
    Poziom 28  

co ci mam rysowac jak niewem jaka to jest centralka,poprostu każdy tel. jest podłączony do oddzielnego portu,a funkcje i uprawnienia nadawane są poprzez programowanie centralki

Dodano po 2 [minuty]:

musisz znac typ centralki,a pózniej tylko szukac instrukcji albo pytac na elce odnosnie programowania tej centralki.A na obudowie nie pisze nic

0
  • #11 14 Lip 2009 20:37
    alphard11
    Poziom 9  

postaram się zdobyć nazwę centrali dzięki narazie

0
  • #12 14 Lip 2009 20:44
    toon
    Poziom 28  

przypuszczam że to może byc centralka Platan-Solo5

0