Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS Amilo L1310G - czarny ekran po odłączeniu kabla zasilania

14 Lip 2009 22:06 2906 3
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie.

  Mam problem z laptopem FS Amilo L1310G. Laptop ma już cztery lata i ostatnio przeszedł małą renowację. Wymieniłam dysk twardy na Seagate 160 GB, dodatkowo dołożyłam 1 GB pamięci RAM firmy Goldenram (mam teraz 2 GB ramu, druga część jest firmy Kingston, o ile ma to jakieś znaczenie). Udało mi się również znaleźć oryginalny, nieużywany wiatrak do mojego modelu laptopa i również go wymieniłam, gdyż poprzedni warczał i wyłączał się. Jakiś czas temu podczas pracy na laptopie musiałam odłączyć go od prądu - dość rzadko to robię, tylko wówczas jeśli jest to niezbędne, przeważnie mam go na kablu, ale wcześniej po odłączaniu nic się nie działo. Natomiast wtedy po odłączeniu od prądu ekran zrobił się czarny, chociaż sam laptop dalej pracował, świeciła się również niebieska dioda sygnalizująca pracę dysku. Nawet po ponownym podłączeniu do prądu ekran nadal był czarny. Po restarcie systemu, gdy laptop był na baterii, system włączał się z pozoru normalnie, ale w momencie gdy miał pojawić się ekran powitalny windowsa i logowanie do systemu, ekran znowu robił się czarny i nic się dalej nie działo. Natomiast gdy włączałam go na prądzie, wszystko było jak należy. Dodam, że bateria była w pełni naładowana, miernik energii pokazywał 100% Powtarzałam wszystko kilkakrotnie i za każdym razem było to samo.

  Ponieważ w ciągu ostatniego czasu wymieniłam te trzy rzeczy (dysk, pamięć, wiatrak), od razu moje podejrzenia padły właśnie na którąś z nich, ale tak naprawdę nie wiem co się dzieje i jak to możliwe (a może uszkodziłam coś podczas wymiany?). Szukanie informacji w necie nie przyniosło rezultatów, dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Co to może być i czy da się to jakoś naprawić?

  Pozdrawiam
  Off-ca
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 26  
  Sprawdź w ustawieniach właściwości ekranu, wygaszacz ekranu, zasilanie monitora, funkcję "wyłącz monitor" dla zasilania z baterii, masz może ustawioną na 1 min.?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Proszę sprawdzić we właściwościach Windowsa jak wspomniał kolega wyżej, czyli Menu Start-> Panel sterowania -> Opcje zasilania i sprawdzić czy nie ma włączonych nie potrzebnych dla Ciebie opcji ale również sprawdzić w ustawieniach karty graficznej czy nie ma właczonej opcji przełaczenia na ekran zewnętrzny (zewnętrzny monitor) podczas pracy na baterii. Spróbować można tez zmienić rozdzielczośc pracy ekranu. Takie sa moje propozycje. Pozdrawiam. MJ
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Okazało się, że to wina karty graficznej. Już przestawiłam odpowiednie opcje i wszystko wróciło do normy.

  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie
  Off-ca