Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SA-EH50 błąd "U70"

25 May 2004 18:21 4938 8
 • Level 28  
  OK.Dzięki.
  Sprawa wyglada tak:
  - znalazłem kilka przerw na taśmie połączeniowej do CD i magnetofonu.Po usunięciu-dalej U70, ale działają klawisze przy CD-tzn. pokazuje funkcje na LCD centralnym(wcześniej nie działały).Ale CD nie wykonuje tych funkcji.
  Na płytce z CD, jest proc LC66356, który powinien wykonywać funkcje kompaktu , po komunikacji z procem centralnym(tak mi sie wydaje, gdyż sygnały z przycisków idą do jedn. centralnej a nie do LC...).
  Po podaniu sygnałów bezposrednio na nogi tego proca, CD wykonuje dane funkcje i gra.Z tym tylko ,że fonia jest bardzo cicho.
  Dlaczego brak komunikacji z jedn centralą? Obok LC... są punkty REQ, CS,CLK i DATA, "jakieś przebiegi na nich mam , ale nie wyglądaja ciekawie-ładny jest na CLK jedynie, czyżby proc lezał?
 • Service technician
  Jest to możliwe,może ktoś manewrował tą taśmą jak było urzadzenia pod napięciem,miałem kiedyś przepadek w wieży Technics tej w której segmenty są łączone taśmami i bez jednej częsći reszta nie działa,klient rozłączał i podłączał segmenty pod napięciem i niestety uszkodził procesor,nie pamiętam ale był chyba taki właśnie komunikat.
 • Service technician
  Zrób tak jak piszesz ,podzwon po kolegach z serwisów może dostali taki model do naprawy i wtedy na 100% będziesz pewny,bo koszt takiego procka to raczej duży a po co niepotrzebnie ładować się w koszty.
 • Level 26  
  Kolego czy udało ci się rozwiązać problem ?
  Mam panasonica z identycznym komunikatem.
  Taśma też jest OK.
 • Level 26  
  Dzięki teraz to będe wiedział gdzie szukać.