Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-EH50 błąd "U70"

MR 25 Maj 2004 18:21 4431 8
  • #3 26 Maj 2004 17:23
    MR
    Poziom 28  

OK.Dzięki.
    Sprawa wyglada tak:
    - znalazłem kilka przerw na taśmie połączeniowej do CD i magnetofonu.Po usunięciu-dalej U70, ale działają klawisze przy CD-tzn. pokazuje funkcje na LCD centralnym(wcześniej nie działały).Ale CD nie wykonuje tych funkcji.
    Na płytce z CD, jest proc LC66356, który powinien wykonywać funkcje kompaktu , po komunikacji z procem centralnym(tak mi sie wydaje, gdyż sygnały z przycisków idą do jedn. centralnej a nie do LC...).
    Po podaniu sygnałów bezposrednio na nogi tego proca, CD wykonuje dane funkcje i gra.Z tym tylko ,że fonia jest bardzo cicho.
    Dlaczego brak komunikacji z jedn centralą? Obok LC... są punkty REQ, CS,CLK i DATA, "jakieś przebiegi na nich mam , ale nie wyglądaja ciekawie-ładny jest na CLK jedynie, czyżby proc lezał?

0
  • #4 26 Maj 2004 22:43
    Telo
    Poziom 39  

Jest to możliwe,może ktoś manewrował tą taśmą jak było urzadzenia pod napięciem,miałem kiedyś przepadek w wieży Technics tej w której segmenty są łączone taśmami i bez jednej częsći reszta nie działa,klient rozłączał i podłączał segmenty pod napięciem i niestety uszkodził procesor,nie pamiętam ale był chyba taki właśnie komunikat.

0
  • #5 27 Maj 2004 08:36
    MR
    Poziom 28  

To jest własnie ta łączona taśmami, z 4 klocków. I była co najmniej 10 razy przenoszona w rózne miejsca i rozłanczana.Chyba poczekam na taki sprawny CD....

0
  • #6 27 Maj 2004 08:41
    Telo
    Poziom 39  

Zrób tak jak piszesz ,podzwon po kolegach z serwisów może dostali taki model do naprawy i wtedy na 100% będziesz pewny,bo koszt takiego procka to raczej duży a po co niepotrzebnie ładować się w koszty.

0
  • #7 10 Sty 2005 00:13
    tomcio
    Poziom 26  

Kolego czy udało ci się rozwiązać problem ?
    Mam panasonica z identycznym komunikatem.
    Taśma też jest OK.

0
  • #9 12 Sty 2005 00:08
    tomcio
    Poziom 26  

Dzięki teraz to będe wiedział gdzie szukać.

0