Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Umieszczanie schematów sprzętu medycznego

satanistik 14 Jul 2009 23:15 24792 14
NextPCB
    satanistik
    Level 27  
    Mam pytanie - czy można zamieszczać na forum ogólnym zdobyte schematy z tej dziedziny - tzn taka baza jak w innych działach?

W celach edukacyjnych oczywiście jak mi wiadomo można na forum elektrody umieszczać dowolne schematy - były generatory hv, zapalniki, windy wiec chyba nikt nie będzie maił nic przeciwko takim schematom?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • NextPCB
    fortronik
    Admin of Medical Equipment
    Schematy sprzętu są ogólnie dostępne dostarczane wraz z urządzeniem. Nie widzę przeszkód
  • NextPCB
    fortronik
    Jeśli urządzenie jest sprzętem medycznym posiadającym certyfikat CE. Obowiązkiem producenta jak i sprzedawcy jest dostarczenie pełnej dokumentacji serwisowej wraz z oprogramowaniem serwisowym. Jest to wymóg przy otrzymaniu CE. Jednak nie każde urządzenie (nawet rehabilitacyjne) używany w medycynie jest sprzętem medycznym!
    A tak na marginesie to w ogólnym dziale będą umieszczane jedynie instrukcje obsługi, dokumentacja serwisowa w dziale zamkniętym.
    satanistik
    Level 27  
    No to ja będę pierwszy - jeśli mój schemat zostanie usunięty dam go w inny sprzęt elektroniczny.
    Sprzęt może leciwy ale dość ciekawy dydaktycznie.
    Rentgenowski tor wizyjny do prześwietlań typ: RTW1
    -jest to skan w formie zdjęć z aparatu cyfrowego - jakość słaba ale czytelne
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    fortronik
    Dokumentacja serwisowa Elektroniczna niania MTN-30 firmy Sony
    fortronik
    Dokumentacja techniczna Medyczny Uzdatniacz Powietrza LIFE-AIR 1000
    k3048
    Level 37  
    SERVICE MANUAL GEISTER ESU NT series
    art19691
    Level 8  
    Witam ,poszukuje instrukcji serwisowej do pompy infuzyjnej Braun Space .Wyświetla mi się błąd 1202
    fortronik
    art19691 wrote:
    Witam ,poszukuje instrukcji serwisowej do pompy infuzyjnej Braun Space .Wyświetla mi się błąd 1202

To mam być Braun Space Station ? Mało precyzyjne zapytanie.
    art19691
    Level 8  
    To jest pompa-BRAUN PERFUSOR SPACE software G

Dodano po 16 [minuty]:

BRAUN PERFUSOR SPACE -instrukcja obsługi z kodami błędów, wyświetla się błąd -1202

Moderated By fortronik:

Post poprawiony. Proszę stosować się do zasad pisowni, oraz nie używać klawisza Caps Lock przy redagowaniu tematów

fortronik
    art19691 wrote:
    TO JEST POMPA-BRAUN PERFUSOR CPACE SOFTWARE G

Dodano po 16 [minuty]:

BRAUN PERFUSOR SPACE -INSTRUKCJA OBSŁUGI Z KODAMI BŁĘDÓW,WYŚWIETLA SIĘ BŁAD -1202

1202 - E-Erorr silnika krokowego pierwsza faza wadliwa - (przyczyna) uszkodzenie silnika, brak ruchu silnika- (zalecenie)wymiana silnika, lub wymiana procesora na PCB
    art19691
    Level 8  
    Witam serdecznie,diękuję za podpowiedź.Czy mógłby mi pan wysłać całą tabele błędów,pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Przepraszam ale błąd sie wyświetla- 1203
    staszek1004
    Level 2  
    kozak_sc wrote:
    Z tym czy są ogólnie dostępne bym się spierał. Pracuję w firmie produkującej sprzęt elektroniczny do rehabilitacji i my schematów nie udostępniamy.

Instrukcje dołanczane do sprzętu medycznego są najczęściej zbyt ogólne i nie wystarczające, bo serwis producenta boi się że konserwatorzy sprzętu w szpitalach będą wykonywać naprawy i serwis producenta nie będzie mógł dyktować cen za swoje usługi kilkakrotnie przewyższające ich faktyczną wartość.