Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion zd7000 - dziwne kolory wyświetlane na matrycy

adampi 15 Lip 2009 00:04 2150 2
  • #1 15 Lip 2009 00:04
    adampi
    Poziom 10  

Witam
    Problem polega na tym, iż po uruchomieniu laptopa i ukazaniu się pulpitu przez ok. 2-5 sekund barwy są prawidłowe, następnie zmieniają się i przypominają kolory wyświetlane w trybie VGA. W chwili zmiany barw ekran staje się nieco jaśniejszy. W tym czasie rozdzielczość pozostaje bez zmian. Również po zahibernowaniu laptopa i ponownym jego uruchomieniu barwy są prawidłowe, lecz czas wyświetlania ich jest nieco dłuższy i wynosi ok. 15-20 sekund. Potem historia się powtarza.
    Na zewnętrznym monitorze barwy wyświetlane są prawidłowo.
    Proszę o wszelkie wskazówki, które pozwoliłyby ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy.
    Pozdrawiam
    adampi

0 2
  • #2 15 Lip 2009 00:23
    KJ
    Poziom 31  

Ta zmiana następuje gwałtownie czy płynnie ? i czy przypadkiem biały nie jest lekko różowy ? jeżeli tak to pasowało by na kończące się świetlówki podświetlania. Jeżeli natomiast zmiana jest skokowa to proponuję zrobić eksperyment - po włączeniu komputera wejść do biosu i poczekać czas zbliżony do tego po jakim następuje przekłamanie kolorów. Jeżeli nic sie działo nie będzie to można podejżewać że jest to kwestią jakiegoś złośliwego oprogramowania albo sterowników.

0
  • #3 15 Lip 2009 09:28
    adampi
    Poziom 10  

Zmiana barw następuje gwałtownie, po wejściu do biosu również występują przekłamania wyświetlanego obrazu, przez chwilkę napisy są ostre, po czym stają się nieco rozmyte a wokół liter powstaje obwódka. Na pewno nie jest to wina sterowników, gdyż zanim napisałem posta kilkukrotnie stawiałem system, zmieniałem sterowniki, itp. Należy pamiętać, że po podłączeniu zewnętrznego monitora LCD wszystko jest ok.
    adampi

0