Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra - na benzynie nie jeżdzi a na gazie tak

15 Lip 2009 00:27 1754 5
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z moją astrą (1.8 90KM). Mianowicie nie da się jeździć na benzynie. Na gazie wszystko ok. Wchodzę rano do garażu i już nastawiam się na długie grzanie silnika bo wiem, że na benzynie nie wyjadę nawet z garażu. Od rana wiadomo silnik zimny odpalam ... kręci, kręci aż złapie, wtedy wchodzi na 500-600 obrotów i po 2 sekundach gaśnie. Normą już jest, że najwcześniej nie zgaśnie przy 3-4 próbie odpalenia. Jak już chodzi to bardzo nierówno. Na przykład trzyma (powinna trzymać koło 1000 obrotów) jakieś 700-750 obrotów przegazuje mu wtedy jest przez chwile normalnie, a po chwili przydusi sie i znów wejdzie na te 700 obr. Co jakiś czas polepsza mu się i złapie nawet 1200-1300 obr. I tak faluje sobie przez jakieś 10 minut aż silnik sie nagrzeje do koło 70-80 stopni. Wtedy da się przynajmniej wyjechać w miarę normalnie z garażu chociaż podczas jazdy też czuć takie przerywanie (dławienie przy przyspieszaniu). Zauważyłem jeszcze taką rzecz, że jak silnik jest jeszcze zimny, gdy wcisnę pedał gazu silnik wchodzi na jakieś 2 tys. obr. po czym (gdy pedał jest cały czas wciśnięty) zaczyna spadać z obrotów i nawet może zgasnąć jeśli nie puszczę pedału.
  Zaczęło się to od czasu gdy byłem bardzo ubogi w benzynę i zaraz po odpaleniu przełączałem na gaz wtedy silnik praktycznie cały czas chodził tylko na gazie i od tamtej pory mam takie problemy.

  Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co może być powodem takiego zachowania samochodu to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam Karol.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 42  
  Co sam sprawdziłeś obok manewrowaniem pedałem gazu i obserwowanie obrotomierza?
  Sprawdź przynajmniej czujnik temperatury dla ECU.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 14  
  Czy po przełączeniu na gaz masz wyłącznik pompy paliwa? Może zbyt długo chodziła na sucho?
 • Poziom 24  
  Pierwsza sprawa zrób reseta Ecu i rozgrzej dobrze silnik na benzynie. Może to pomoże.
  Jak nie, to bym obstawiał pompę paliwa...
 • Poziom 9  
  Czujnik temperatury (ten sterujący dawką) wymieniłem jakoś pod koniec czerwca bo też to podejrzewałem, ale dalej dzieje sie tak samo.
  dokładnie nie wiem czy pompa ma przekaźnik, może ktoś wie gdzie ten przekaźnik powinien być to zobaczyłbym czy on jest czy go nie ma.
  I jeszcze pytanie, czy reset robi się odłączając akumulator na chwilę ??
 • Poziom 24  
  Ta chwila musi trwać ok 15-20 min.