Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

budowa prasy hydraulicznej z silownikow

15 Jul 2009 11:01 13850 9
 • Level 12  
  witam, czy po polaczeniu 2 silownikow hydraulicznych o srednicach tlokow 57 i 90 przewodem hydraulicznym fi 15 to wyjdzie z tego prasa hydrauliczna? i ile bedzie miala mocy na wyjsciu duzego tloka jezeli na maly zadzialamy sila 10N ?
 • Level 10  
  (90²/57²)*10N=25N Więc siły to dużej ci nie da. Myślę nawet że jak się uwzględni opory siłowników to z tą siłą będziesz w "plecy". A do czego ma to służyć i jak chcesz napędzać?

  Dodano po 3 [minuty]:

  A mocy na wyjściu będzie miała tyle samo co na wejściu razy sprawność
 • Level 23  
  Hehe, założyłeś nowy temat, dlaczego w tym ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1353876.html ) od razu nie wysłowiłeś się w kilku postach co zamierasz zrobić.

  Pomysł jest kiepski przełożenie tylko 2,5 tzn żeby na dużym siłowniku było 1000kg to na mały musisz nacisnąć 400kg. Dlaczego zapierasz się i nie chcesz zastosować normalnej pompy zębatej do napędu lub ręcznej pompy tłokwej tylko kombinujesz "jak koń pod górę".
 • Level 12  
  to twoim zdaniem jak to prawidlowo mozna zrobic?
 • Level 12  
  "polkownik" jak ty wyliczyles ta moc w N
 • Level 10  
  Nie moc tylko siłę jaka powstanie na dużym siłowniku po zadziałaniu na mniejszy siłą 10N. Wzór jest prosty: pole powierzchni dużego tłoka podziel przez pole małego tłoka a wyliczysz przekładnię (P=Πr²)- Π się uprości więc zostaje tylko R²/r². Mnożysz to razy siłę "na wejściu" i uzyskujesz siłę "na wyjściu. I nie myl siły z mocą- podstawy fizyki
 • Level 23  
  adrian576 wrote:
  to twoim zdaniem jak to prawidlowo mozna zrobic?


  No podstawa to ręczna pompa hydrauliczna. Można taką kupić, zrobić własnoręcznie mając dostęp do obrabiarek lub zaadoptować z jakiegoś podnośnika. Do siłownika łączysz to jednym przewodem (praca siłownika jednostronna. Powrót siłownika można zrobić wykorzystując sprężynę. Na wyjściu z pompy ręcznie sterowany zawór przelewowy (każda pompa ręczna ma taki) no i jakiś manometr żeby wiedzieć jaką siłą działasz na tłoczysko.
 • Level 36  
  Moulder w zasadzie wszystko wyjaśnił, jeśli prasy będziesz używał często można dodatkowo zamontować drugą pompę o większej wydajności do wstępnego ustawiania prasy.
 • Level 12  
  jeszcze taka sprawa... czy wplynie cos na sile jesli przewod laczacy 2 silowniki bedzie srednicy malego silownika?