Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 25PT4101/58P chassis AA5AB

25 Maj 2004 19:20 3102 6
  • Poziom 24  
    Witam. Przeszukałem forum mam już pewne pojęcie o przczynach uszkodzenia ale chcę się upewnić. Mam philipa który nie działa, miga tylko dioda. Przeciążona gałąź 150v. Sprawdzam BU 1508Dx i złącze B-E wydaje się podejrzane bo pomimo rezystora w złączu wykazuje za małą rezystancję. Wymieniam tranzystor i rusza wysokie na 5sekund i trach. znowu tylko miga dioda. tranzystor wykazuje troszkę mniejszą rezystancję B-E niż wtedy gdy był nowy ale wydaje mi się że raczej go uszkodziło. Mam poważne podejrzenia co do trafopowielacza ale czy słuszne? Czy ktoś mógłby mi potwierdzić słuszność moich podejrzeń tak z praktyki. Nie chcę na darmo wywalić kasy tym bardziej że rodzince naprawiam to badziewie i to niestety za darmo:-))). Z góry dzięki za info
  • Poziom 16  
    W pierwszej kolejnosci sprawdz zasilacz na żarówce- przyczyną uwalania tranzystora może byc zawyzone napięcie linii, ponadtto sprawdz otoczenie trafopowielacza- diody , elektrolity , kondensator CE.
  • Poziom 21  
    Sprzwdź kondensator ceramiczny w układzie colektora tranzystora kluczującego odchylania pionowego czy nie jest pęknięty częste uszkodzenie lub czy niema zimnnego lutu na gniazdzie cewek odchylających na cewkach nie ma
  • Serwisant
    Wlutuj nowy tranzystor a zamiast uzwojenia trafopowielacza włacz żarówkę i włącz telewizor jak nie uszkodzi Ci się tranzystor to kupuj nowy trafopowielacz na 90% w tym typie chassis uszkadza się trafopowielacz i inne elementy.
  • Poziom 24  
    No więc tak. dałem mu radę. Przyczyną uszkadzania się bu była przerwa na cewkach odchylania. I to na złączce na cewkach na kineskopie. Aż plaskik był przygrzany. Niestety wywaliło również tranzystor od korekcji BF819 (300V 0,1A 6W). Co by można za niego łatwodostępnego i taniego wstawić? Bo o orginał pytałem i nigdzie nie ma w sklepach (Katowice).
  • Specjalista AGD
    Ja za tą taniochę , popularną na PK ( aż dziwne, że tego tranzystora w Katowicach nie ma), wstawiam BF459 albo 461 z małym radiatorem.
  • Poziom 24  
    Telewizor naprawiony. Tranzystor kupiłem orginalny na giełdzie (2,50zł). Jeszcze rezystor miał przerwę 4,7om i to wszystko. tv działa jak ta lala. dzięki wszystkim za pomoc. hej