Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja 1.3 MPI- cewka zapłonowa?

Haczyk 15 Lip 2009 11:25 9715 4
  • #1 15 Lip 2009 11:25
    Haczyk
    Poziom 19  

Witam od niedawna stałem sie posiadaczem skody felici 99 1.3 MPI.
    I mam z nią problem. Podczas jazdy skoda zgasła wymieniłem czujnik temperatury i czujnik położenia wału korbowego zmieniłem świece na NGK, przejechałem 1500km i objaw znów się powtórzył, ale co ciekawego odkryłem że kiedy podniosę maskę i stuknę delikatnie kluczykiem w cewkę auto zapala i jedzie dalej....objawy sa tylko na gorącym silniku.
    Kupiłem nowa cewkę i było jeszcze gorzej jakby silnik nie palił na jeden gar więc ją zwróciłem. czy ktoś mi powie gdzie jeszcze może tkwić problem??.

2 4
  • #2 15 Lip 2009 12:04
    emeryt2
    Poziom 42  

Prawo łoma mówi jak stukniesz , potrząśnieś i działa, to szukaj przerwy w zasilaniu.

2
  • #3 15 Lip 2009 12:35
    endriu777
    Poziom 11  

Emeryt ma rację.Gdy zgaśnie to na włączonym zapłonie pomierz napięcia na cewce, poruszaj przewodami itp i próbój odpalac.

0
  • #4 15 Lip 2009 12:55
    Haczyk
    Poziom 19  

sprawdzałem już przewody 12V jest. zauważyłem że nawet kiedy poruszam śrubami które trzymają cewkę to też zapala. Czy ktos wie jaką rezystancję powinna mieć cewka względem masy mam tu na myśli dwa przewody od 1i2, 3i4 cylindra. Jutro zarobię nowe przewody i zobaczymy czy będzie poprawa wcześniej pomogła wymiana czujnika wału korbowego ale tylko na 1500km...myślę ze nie padł ponownie.

0
  • #5 16 Lip 2009 12:14
    Haczyk
    Poziom 19  

Witam zaglądnąłem dziś znów do swojej Skody i okazało się że po rozebraniu cewki dwa styki nie miały kontaktu ze sobą.

Krótki opis jak to zrobiłem:
    Należy roznitować cewkę z dwóch nitów i delikatnie wyciągać zwrócić szczególną uwagę na trzy styki od strony wtyczki...u mnie właśnie nie łączyły kiedy auto się nagrzało. Fabrycznie powinny być zgrzane, ja u siebie przylutowałem.

Autko śmiga jak należy.

Poniżej wstawiam obrazek
    Skoda Felicja 1.3 MPI- cewka zapłonowa?

4