Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC32D44E-BK wyłącza się po chwili

ALEE 15 Lip 2009 12:00 12680 9
  • #1 15 Lip 2009 12:00
    ALEE
    Poziom 12  

Można załączyć do trybu pracy, główna przetwornica startuje, daje 13V i 80V(takie zasilanie invertera). Po chwili wyłącza się, świetlówki nie błysną.

0 9
  • #2 16 Lip 2009 15:40
    ALEE
    Poziom 12  

Inverter sterowany scalakiem BD9883 do którego dochodzi m.in. napięcie zwane stby z płyty głównej, którego brak.Podałem je sztucznie i na moment załączenia swietlówki świecą, ale po chwili TV wraca do stby. Napięcie stby leąc po ąścieżkach doszedłem że wychodzi z procesora.Jak wcisnę na klawiaturze V-,AV i POWER, włącze wtyczkę do sieci to zdarza się że kontrolka cały czas świeci na zielono, na momet pojawi się śnieg, ale po chwili świetlówki gasną ale dioda nadal świeci na zielono. Może ten TV jest zablokowany i trzeba wiedzieć jak odblokować?

0
  • #3 16 Lip 2009 22:17
    luk2
    Poziom 14  

Witam
    Zapewne jak to w SHARPIE bywa trzeba w trybie srwisowym wykasować kody błędów świetlówke. 5błędów i nie załączysz.

1
  • #4 16 Lip 2009 22:55
    ojciec dyrektor.
    Poziom 22  

luk2 napisał:
    Witam
    Zapewne jak to w SHARPIE bywa trzeba w trybie srwisowym wykasować kody błędów świetlówke. 5błędów i nie załączysz.

A jak wyświetlić tryb serwisowy, skoro brak podświetlenia?

0
  • #5 16 Lip 2009 23:35
    czeladnik
    Spec od TV

Srubki mocujace modul invertera do tylnej czesci panelu (matrycy) -masa dokrecone? Glowy nie dam ,ze to o ten model Sharpa chodzi :D

0
  • #6 17 Lip 2009 10:01
    ALEE
    Poziom 12  

Moduł invertera-zasilacza mocowany jest 4 śrubkami które jednocześnie łączą masę modułu z blachami. Nie ma osobnego przewodu masy. Przy zakładaniu modułu łączymy go jednocześnie gniazdami ze świetlówkami, nie ma dopinanych złączek.
    To co robię V-,AV i Power wyczytałem na forum, ale nie wiem czy jest to sposób na wejście w tryb serwisowy, czy jakaś inicjacja. Jeśli nie tryb serwisowy to jak się w niego wchodzi?

3
  • #7 17 Lip 2009 13:44
    ojciec dyrektor.
    Poziom 22  

Cytat:
    ale nie wiem czy jest to sposób na wejście w tryb serwisowy, czy jakaś inicjacja. Jeśli nie tryb serwisowy to jak się w niego wchodzi?

W tryb serwisowy wchodzi się wtedy, jeśli matryca zdolna jest do wyświetlenia informacji. Jeśli jest ciemna to po omacku nic nie zrobisz. W takim przypadku tylko komputer z oprogramowaniem serwisowym.

0
  • #8 17 Lip 2009 15:33
    ALEE
    Poziom 12  

Bywają ptrzypadki że tv nie działających a próba wejścia w tryb serwisowy uruchamia go, bywa że tv działa ,a w tryb serwisowy wejść nie można. Miałem wiele przypadków Schneiderów z nieświecącym ekranem które uruchamiało się wchodząc w tryb serwisowy i pamiętając procedurę doprowadzało do resetu pamięci. Po tej procedurze tv działał. Różne cuda się zdarzają.
    Stąd moje pytanie o sposób wejścia w tryb serwisowy.

Dodano po 1 [minuty]:

I skąd wziąć oprogramowanie serwisowe?

1
  • #9 17 Lip 2009 15:56
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam. Nie możesz wejść do SM i wykasować błędów kiedy układ podświetlenia jest uszkodzony. Najpierw naprawa później kasowanie błędów wg. procedury. Wchodzisz prawidłowo (dioda świeci na zielono). Sprawdź dokładnie cienkie ścieżki przy punktach mocowania invertera lubią pękać. Piszesz, że podświetlenie błyska jeżeli tak to możesz rozebrać panel i zobaczyć czy wszystkie lampy świecą. Pozdrawiam.

2
  • #10 20 Sie 2009 15:49
    ALEE
    Poziom 12  

Sprzęt wydany nienaprawiony, koniec tematu.

0