Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC32D44E-BK wyłącza się po chwili

15 Lip 2009 12:00 13097 9
 • Poziom 12  
  Można załączyć do trybu pracy, główna przetwornica startuje, daje 13V i 80V(takie zasilanie invertera). Po chwili wyłącza się, świetlówki nie błysną.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 12  
  Inverter sterowany scalakiem BD9883 do którego dochodzi m.in. napięcie zwane stby z płyty głównej, którego brak.Podałem je sztucznie i na moment załączenia swietlówki świecą, ale po chwili TV wraca do stby. Napięcie stby leąc po ąścieżkach doszedłem że wychodzi z procesora.Jak wcisnę na klawiaturze V-,AV i POWER, włącze wtyczkę do sieci to zdarza się że kontrolka cały czas świeci na zielono, na momet pojawi się śnieg, ale po chwili świetlówki gasną ale dioda nadal świeci na zielono. Może ten TV jest zablokowany i trzeba wiedzieć jak odblokować?
 • Poziom 14  
  Witam
  Zapewne jak to w SHARPIE bywa trzeba w trybie srwisowym wykasować kody błędów świetlówke. 5błędów i nie załączysz.
 • Poziom 21  
  luk2 napisał:
  Witam
  Zapewne jak to w SHARPIE bywa trzeba w trybie srwisowym wykasować kody błędów świetlówke. 5błędów i nie załączysz.


  A jak wyświetlić tryb serwisowy, skoro brak podświetlenia?
 • Spec od TV
  Srubki mocujace modul invertera do tylnej czesci panelu (matrycy) -masa dokrecone? Glowy nie dam ,ze to o ten model Sharpa chodzi :D
 • Poziom 12  
  Moduł invertera-zasilacza mocowany jest 4 śrubkami które jednocześnie łączą masę modułu z blachami. Nie ma osobnego przewodu masy. Przy zakładaniu modułu łączymy go jednocześnie gniazdami ze świetlówkami, nie ma dopinanych złączek.
  To co robię V-,AV i Power wyczytałem na forum, ale nie wiem czy jest to sposób na wejście w tryb serwisowy, czy jakaś inicjacja. Jeśli nie tryb serwisowy to jak się w niego wchodzi?
 • Poziom 21  
  Cytat:
  ale nie wiem czy jest to sposób na wejście w tryb serwisowy, czy jakaś inicjacja. Jeśli nie tryb serwisowy to jak się w niego wchodzi?

  W tryb serwisowy wchodzi się wtedy, jeśli matryca zdolna jest do wyświetlenia informacji. Jeśli jest ciemna to po omacku nic nie zrobisz. W takim przypadku tylko komputer z oprogramowaniem serwisowym.
 • Poziom 12  
  Bywają ptrzypadki że tv nie działających a próba wejścia w tryb serwisowy uruchamia go, bywa że tv działa ,a w tryb serwisowy wejść nie można. Miałem wiele przypadków Schneiderów z nieświecącym ekranem które uruchamiało się wchodząc w tryb serwisowy i pamiętając procedurę doprowadzało do resetu pamięci. Po tej procedurze tv działał. Różne cuda się zdarzają.
  Stąd moje pytanie o sposób wejścia w tryb serwisowy.

  Dodano po 1 [minuty]:

  I skąd wziąć oprogramowanie serwisowe?
 • Poziom 34  
  Witam. Nie możesz wejść do SM i wykasować błędów kiedy układ podświetlenia jest uszkodzony. Najpierw naprawa później kasowanie błędów wg. procedury. Wchodzisz prawidłowo (dioda świeci na zielono). Sprawdź dokładnie cienkie ścieżki przy punktach mocowania invertera lubią pękać. Piszesz, że podświetlenie błyska jeżeli tak to możesz rozebrać panel i zobaczyć czy wszystkie lampy świecą. Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Sprzęt wydany nienaprawiony, koniec tematu.