Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark E330 - zacina papier

blade1942 15 Jul 2009 12:16 7176 5
    blade1942
    Level 10  
    Witam , jak w temacie mam problem z drukarką Lexmark E330.
    Drukarka drukuje stronę i przy wyjciu staje sygnalizująć jego zacięcie. Po jego wyciągnięciu drukuje trzy strony normalnie i przy następnej znowu zacina. Papier zacinany jest zawsze w tym samym miejscu (na papierze zostaje ślad od grzałki w odległości 12cm od góry strony)
    Z drukarką walczę już drugi dzień i dalej nie wiem co jest, sprawdziłem co sie dało, wszystkie rolki i cały przebieg papieru wyczyszczony, zespół fusera rozebrany na części pierwsze i doładnie sprawdzony) tylni czyjnik papieru działa dobrze, toner wraz z bębnem był podmieniany z innej działającej i też zacinało.
    servicemen
    Level 28  
    Sprawdź sprzęgło poboru papieru,w tym modelu często się uszkadza.Ważne też żeby rolki były nowe,nawet lekko zużyte potrafią zacinać.
    poldruk
    Level 20  
    Może to być problem z zespołem poboru papieru ale i coś poważniejszego.

Na domowe warunki proponuje zacząć od kilku różnych rodzajów papieru.

Jeśli drukarka będzie zachowywać się tak samo to stawiam na problemy z elektroniką.

Jeśli jednak będą zauważalne znaczne różnice to polecam czyszczenie całego zespołu poboru papieru a w następnej kolejności sprawdzenie mechanizmów (sprzęgło).
    Montrres
    Level 21  
    Tego Lexmarka to ja mam dość że tak powiem:D
    Sprawdź przy wyjściu papieru (Po zdjęciu tylnej obudowy czy w momencie wyjścia papieru z fussera języczek czujnika optycznego jest odchylany przez kartkę. Zdarza się że jest on ułamany i kartka go nie popchnie dalej. Wtedy masz zacięcie, bo drukarka nie otrzymuje sygnału że papier się tam pojawił. Jeśli to tylko ten języczek to problem jest bardzo prosty. Możesz coś dokleić nawet.

Co jak co ale Lexmark ma jedne z lepszych fusserów, ale te czujniki to jest po prostu koszmar. One się łamią najczęściej na tym przełamaniu. To dotyczy zarówno E330 jak i X340. Tam jest podobna konstrukcja.
    sn55
    Level 14  
    witam
    mam identyczną usterkę z E250, blade1942 udało Ci się rozwiązać problem zacinania??
    blade1942
    Level 10  
    W nawiązaniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi. Z tym lexmarkiem rzeczywiście miałem dość dużo problemów i prawdą jest że tor przebiegu papieru trzeba dokładnie przejrzeć bo lubi sie papier na rolkach zacinać ale nie dodałem w mojej wcześniejsze wypowiedzi że testy wydruku robiłem bezpośrednio z poziomu drukarki tj poprzez wydruk stron testowych i demo poprzez naciśniecię przycisków drukarki. I tu tkwi problem. Nie wiem czemu ale do tej pory ( dzisiaj akurat miałem ją na warsztacie) przy druku z drukarki zacina papier ale po podłączeniu do kompa i drukowaniu z niego nic sie nie dziej, drukarka drukuje aż miło patrzeć .