Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż anteny - porada

isnard 15 Lip 2009 13:33 21561 12
  • #1 15 Lip 2009 13:33
    isnard
    Poziom 2  

Przeprowadziłem się do nowo-wybudowanego bloku i mam problem z montażem anteny, ponieważ administrator budynku nie wyraża zgody na montaż anteny sat do elewacji budynku a nawet dachu, ze względu na warunki jakimi jest objęta gwarancja budynku. Zaznaczam od razu, że kablówka odpada.
    Więc coś wymyśliłem, potrzebowałbym tylko kilku opinii i rad czy ten pomysł ma w ogóle sens. Na przedstawionym obrazku w zasadzie znajduje się wszystko, planuję zamontować antenę wewnątrz budynku. Pytanie, czy szyba okna nie blokuje sygnału satelity, drugie czy część zasłoniętej, powiedzmy połowę anteny zbytnio nie przyczyni się do osłabienia sygnału, no i czy w ogóle warto montować taki zestaw i stać kilka godzin w nadziei że coś się złapie. Kąt kierunku południowego do elewacji budynku na rysunku jest prawie idealny, położenie satelity może być niedokładne.
    Poniżej podaję parametry do mojej lokalizacji:

Satelita: Hotbird 6/8/9 (13.0° E = 347° W)
    Azymut: 161.93° (True North)
    Kąt elewacji: 27.15°
    Skos LNB (Skew): -10.56°
    Kąt offsetu: 20.36°
    Odległość do satelity: 38875.48 Km
    antena: elipsa 43 cm (wielkość sprawdzona, działa bez problemów)
    konwerter: quad HD

Jeżeli powyższa satelita okaże się niedostępna, to może są jakieś inne w kierunku zachodnim na których znajdują się polskie programy, a możliwość odbioru byłaby większa.
    Za wszelkie rady jak rozwiązać ten problem będę bardzo wdzięczny.

Montaż anteny - porada

3 12
  • #2 15 Lip 2009 13:56
    Doominus
    Poziom 34  

Nie masz od tamtej strony balkonu ?
    Są też anteny sat dyskretne w postaci panelu albo udające lampę oświetleniową :P

0
  • #3 15 Lip 2009 14:02
    isnard
    Poziom 2  

Niestety okna są tylko na jedną stronę i bez balkonu. Brałem pod uwagę antenę panelową, jest naprawdę dyskretna i fajna, ale możliwość instalacji na zewnątrz odpada ze względu na wiercenie otworów w elewacji co jest zabronione :cry:

0
  • #4 15 Lip 2009 14:07
    h jaworski
    Poziom 39  

Ja bym się spróbował powołać na opinię rzecznika praw obywatelskich który stwierdził że nie można nikogo odciąć od mediów i takie zakazy są niezgodne z prawem. Można to znaleźć u nas na forum lub w Google trzeba tylko poszukać.

0
  • #5 15 Lip 2009 14:13
    isnard
    Poziom 2  

h jaworski napisał:
    Ja bym się spróbował powołać na opinię rzecznika praw obywatelskich który stwierdził że nie można nikogo odciąć od mediów i takie zakazy są niezgodne z prawem. Można to znaleźć u nas na forum lub w Google trzeba tylko poszukać.

Brałem pod uwagę i tę opcję ale niestety w kraju w którym mieszkam tej opinii nie wykorzystam, dostęp do mediów jest zapewniony przez tv kablową w ich języku.

1
  • #6 16 Lip 2009 10:39
    h jaworski
    Poziom 39  

No nie zauważyłem że to nie polska nazwa miejscowości sory.

0
  • #7 23 Cze 2010 15:03
    Artiel
    Poziom 9  

Witam!
    Mam podobny problem.
    Proszę o odpowiedź czy w takim (jak na rys.) przypadku mogę złapać sygnał z HotBirda, już drugi dzień próbuje ( A2 antena-60) i z żadnego satelity nic nie odbieram. Od południowej strony mam blok, czyli wysokości do przeszkody 12 m(H2) do bloku jest 13m(L) i kąt z http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/test/index.html wychodzi około 43 (Fi2) a ja potrzebuje chyba ok. 32 stopni, sąsiad ma antenę (A1-80) jakieś 3m wyżej i metr dalej od przeszkody i bez problemów łapie HB i Astrę.
    Czy te 3m robią taką różnice? Czy powinienem załapać chociaż trochę „jakośći” bo oczywiście siła jest ;-).
    Do dyspozycji mam: antena 60 blacha z Nki, konwerter sharp z N (drugi nowy konwerter), tuner nowy Sagem i karta C+ (jeszcze nie aktywowana) , drugi tuner Philips 3201 C + (już z listą kanałów C +), nawet pożyczyłem analogowy tuner Pace 220 i też nić nie widać.

Z góry dziękuje za pomoc!

Dodano po 2 [minuty]:

No i rysunek, zapomniałem!
    Montaż anteny - porada

0
  • #8 23 Cze 2010 15:27
    matzg
    Poziom 35  

Witam, wygląda na to że blok ci zasłania sygnał z HB.
    Pozostaje ci dogadać się z sąsiadem odnośnie montażu anteny na jego balkonie lub wymiana konwertera na twin lub quad (nie znam instalacji sąsiada).
    Pozdr.

1
  • #10 23 Cze 2010 16:20
    pikarel
    Poziom 28  

Jeśli możesz - podnieś wyżej swoją antenę (na statywie lub dowolnej rurce)
    kontrolując, czy pojawi Ci się sygnał na pasku jakości .
    Jeśli nic z tego - poproś sąsiada o możliwość podłączenia się do jego anteny.
    Wymienisz konwertery na Twin i korzystać z anteny będzie mogli obydwaj.

0
  • #11 23 Cze 2010 16:52
    Artiel
    Poziom 9  

Czyli jak nie podniosę anteny to raczej nic nie zobaczę...
    Już rozmawiałem z sąsiadem i się zgodizł, ma "zeza" na antenie (HB i Astra) i dwa osobne konwertery w tym chyba jeden z wbudowanym przełącznikiem i prawdopodobnie to jest ten na HB, a mi w sumie tylko na tym sygnale zależy.
    Czyli wymiana na twina i przełącznik koło anteny lub monoblock twin z przełącznikiem wbudowanym (bo samego twina z przełącznikiem wbudowanym nie mogę znaleźć) i obydwoje mamy HB i Astrę, które rozwiązanie lepsze? Sąsiad chciałby żeby to było zrobione przez profesjonalną firmę - ile to może kosztować?

0
  • #12 23 Cze 2010 20:46
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Twój dekoder nie będzie działał z disqec-em!
    Wystarczy u sąsiada wymienić główny konwerter na twina i kabel do ciebie.

1
  • #13 23 Cze 2010 23:34
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

dzac4 napisał:
    Twój dekoder nie będzie działał z disqec-em!
    Wystarczy u sąsiada wymienić główny konwerter na twina i kabel do ciebie.

Philips 3201 będzie działał z diseqc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo