Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F BG 94r. 1.6 16v Gaśnie

jacokrk 15 Lip 2009 13:49 5451 6
  • #1 15 Lip 2009 13:49
    jacokrk
    Poziom 9  

Witam
    Otóż mam taki problem , od zakupu auta grudzien 08 obroty nie były równe byly to skoki 600-1000 , na ssaniach bylo ok. Lecz teraz wynikły nowe problemy, gdy odpalam auto prawdopodobnie chodzi na ssaniach , obroty 1000-1200 roznie i jest ok nie gaśnie ,lecz po 10min jazdy auto zaczyna gasnąć i wiec musze trzymac gaz caly czas , po kolejnych 20min auto znowu zaczyna jeździc normalnie z lekkim wachaniem obrotow, przypuszczam ze znowu na ssaniach , nie mam pojęcia co moze być nie tak , dlatego prosił bym drogich forumowiczów o Pomoc , za którą z góry Serdecznie Dziękuje.

PS. Nie wiem czy jest na wtrysku czy gaźniku .

0 6
  • #2 15 Lip 2009 15:32
    bass_
    Poziom 14  

Na pelnym wtrysku bo mialem taka sama ^^ Swiece i przewody WN sprawdzone rozumiem ? Napisz moze co juz sprawdziles.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Lip 2009 19:57
    adam.k
    Poziom 14  

Witam. Weź wymontuj przepustnicę i dobrze wymyj w benzynie ekstrakcyjnej i dobrze wydmuchaj. Powodzenia.

0
  • #5 07 Sty 2010 13:31
    gowlik82
    Poziom 2  

Witam ,radze zdiagnozować problem za pomoca złącza diagnostycznego znajdującego sie poprawej stronie ściany grodziowej obok silnika,oto link :kody i schemat podłączenia,http://www.mazdaspeed.pl/web/warsztat/warsztat.php?c=obd,powinieneś posiadac złącze, jeżeli go nie masz, to radze zacząc od wymiany czujnika temperatury silnika znajdujący sie pomiedzy wtryskami 1 i 2,koszt ok 30 zł ,powodzenia

1
  • #7 22 Wrz 2010 14:35
    Łukasz1984
    Poziom 8  

Miałem tosamo po zatankowaniu super benzynki ktora po 24 godzinach w butelnie okazal sie ochrzczona i brudna jakims syfem... Nie patrz na elektryke poprstu zdejmij obudowe fltra. odkreć gaźnik wyciagni jz niego benzyne albo to co tam amsz bo ja mialem syf ktory mi go zapchal i wode nelej benzynki extrakcyjnej niech postoi z 10 min pedzelkiem rusz ten syf postaraj sie przedmuchac go delikatnie ... podaj normalna benzyne podczep przewody i odpali i nie bedzie gasła. U mnie powód syfi i woda w gaźniku teraz odpala i normalnie dziala zdażaja sie czasem wahnięcia bo jeszcze nie jest 100% przeczyszczony gaźnik i przewody.. pozdro.. a dzisiaj mi sie zepsulo otwieranie drzwi od środka masakra

0