Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja tonera do HP 6L

21 Gru 2002 11:01 6411 12
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Można w domowych warunkach dosypać proszuku do kasety tonera ??
    Ewentualnie gdzie zakupić takowy proszek. Mam dwa pute tonery. Jeden oryginalny HP a drugi LaserLine.
    Robił to wogóle ktoś ??
    Opłaca się ? Czy dać sobie z tym spokuj.
  • Poziom 37  
    Pewnie ze sie oplaca :!: kartridge do hp6l kosztuje ca.250pln, natomiast sam toner zakupiony w internetowym sklepie wraz z przesylka kosztuje ca.47pln+ 2 nity miedziane= 50pln, a jakosc wydruku jest taka jak z oryginalnego.Jak masz nieuszkodzony walek swiatloczuly, to mozna napelnic 3 do 4 razy.Musisz zwrocic na to uwage przy demontazu, oraz nie wystawiac go na swiatlo.Ja posiadam w serwisie dwie takie drukarki, zakupione nowki, i przez okres trzech lat uzytkowania fabryczne kartridge zuzylem tylko 2 szt. a drukuje bardzo duzo, przewaznie na folii i papierach od 150 do 350g/cm3, oraz innych materialach,byleby tylko wytrzymaly temperature.
  • Poziom 37  
    Cytat:
    Można w domowych warunkach dosypać proszuku do kasety tonera ??

Proszku sie nie dosypuje, lecz trzeba bardzo dokladnie oczyscic(komore nadmiarowa) ze starego, przegrzanego, gdyz po wymieszaniu dzieja sie cyrki.
    Gdzie zakupić taki toner no i nity ;) ???
    Dzięki :D Właśnie o coś takiego mi chodziło.
  • Poziom 22  
    Mam propozycje kup tylko proszek nie kupuj żadnych nitów bo te które są w kasecie da sie odzyskac a i jeszcze jeżeli chodzi o Laser line to uwaga na bęben z tego co wiem czasami potrafią płatać figlesą słabej wytrzymałości a i przetrzyj wałeg magnetyczny który zbiera syfki i resztki tonera jest to konieczne bo moze po tym nie działać jak trzeba
  • Poziom 20  
    Nie wałek magnetyczny tylko elektrode tj taki gumowy wałek. I nie zapomnij zużytego toneru wysypać. Nie czyść rury bębna spirytem, są do tego specjalne talki. Największy problem zapewne sprawi ci demontarz i jesli tego nie robiłeś to czarno to widze.
  • Poziom 18  
    Witam. W temacie dotyczącym regeneracji laserówek wyczytałem że bęben światłoczuły należy czyścic benzyną.... Czy to mu nie zaszkodzi? Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Z bężyną to raczej chyba nie bardzo, na pewno nie wolno dotykać palcami, gdyz pozostają tłuste plami i w tych miejscach drukarka może źle drukować, ja osobiście zalecam wytarcie bębna światłoczułego tylko czystą, suchą mięką szmatką.
  • Poziom 18  
    nie wiem jak z rozpuszczalnością warstwy światłoczułej w benzynie ale atutem przemawiającym ZA jest to że odparowuje w 100% a nie jak spirytus. Do tego szczelinki na pewno spenetruje lepiej od szmatki. Wiem to tylko detale i wiem że na każdą rzecz jest zawsze kilka, kilkanaście sposobów.Chciałbym się tylko dowiedzieć czy po wyczyszczeniu, drukarka lepiej kryje kartkę?
    A zauważyliście datę. Zamykam