Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 za 499 zł. światowym hitem w przedsprzedaży

michalak92 15 Lip 2009 16:16 1689 11
  • Nocne udostępnienie Windows 7 w przedsprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Chin okazało się strzałem w dziesiątkę. Najnowszy system operacyjny Microsoftu przez osiem godzin sprzedał się lepiej niż Vista w ciągu 17 tygodni od własnej prapremiery. Okazuje się, że również polski sklep Vobis udostępnił w ofercie najnowszy OPS Microsoftu. Jego cena w Polsce wynosi 499 złotych.

Windows 7 trafił na szczyt list sprzedaży sklepy Amazon zaledwie kilka godzin po uruchomieniu możliwości składania zamówień przedpremierowych. Przedstawiciele sklepu poinformowali, że liczba zamówień na Windows 7 przez pierwsze osiem godzin przekroczyła wyniki Windows Vista z 17-tygodniowego okresu sprzedaży.

W czołówce oprogramowania sklepu Amazon od około 20 dni znajduje się również "Microsoft Windows 7 Home Premium Upgrade" (1 miejsce) oraz "Microsoft Windows 7 Professional Upgrade" (3 miejsce).

Windows 7 trafił do przedsprzedaży dziś w nocy. W Wielkiej Brytanii klienci mogą nabyć system w wersji Windows 7 Home Premium za 49,99 funtów oraz Windows 7 Professional za 99,99 funtów. Jest to bardzo atrakcyjna oferta w porównaniu z zakładanymi cenami po premierze systemu - według Microsoftu Windows 7 Home Premium Edition będzie kosztować 149 funtów, Professional 219 funtów a Ultimate Edition 229 funtów.

Przedsprzedaż Windows 7 rozpoczęła się również w polskim sklepie Vobis. Sklep udostępnia Windows 7 Home Premium E w cenie 499 złotych. Pierwsze 100 osób, które dokona zakupu w sklepie internetowym otrzyma klawiaturę Microsoft Digital Media Keyboard 3000 lub mysz Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 3000 oraz gadżety firmy Microsoft.

Źródło: COMPUTERWORLD

Fajne! Ranking DIY
  • #2 15 Lip 2009 18:31
    Mega_Man
    Poziom 12  

"gadżety firmy Microsoft."

Czyżby ServisPack?

I tak nie kupię/zainstaluję 7 na kompie bo po primo mam za słabego kompa żeby emulować programy z XP. Secundo, 800zł kosztowały bebechy mojego komputera a 7 ma kosztować 500zł. Tre, mam Linuxa.

• #3 15 Lip 2009 19:50
    riodoro1
    Poziom 22  

Mega_Man napisał:
    Czyżby ServisPack?

ehh gdyby niektórzy wiedzieli co to jest np: koszulka z logo ...
    Mega_Man napisał:
    Tre, mam Linuxa.

Łał nigdy nie będę taki fajny jak ty :(

Reszty o emulacji i innych po prostu nie chce mi się komentować bo szkoda moich nerwów...

• #4 15 Lip 2009 20:12
    revolt
    Poziom 34  

Mega_Man
    Zapewne twój manifest porwie miliony i microsoft upadnie w ciągu tygodnia.

• #5 15 Lip 2009 20:31
    KeinXor
    Poziom 24  

Suma sumarum m$ i tak wyjdzie na swoje, "viśta" się nie sprzedawała, "viśta7" jak świeże bułeczki. Mnie osobiście to dziwi że ludzie dają się tak nabierać, co trzeba oddać to Windows XP był(jest) dobrym systemem ale ten marketing 7 jest niezdrowy...

• #6 16 Lip 2009 23:25
    DollarMan
    Poziom 26  

Najlepszym systemem i tak pozostanie Windows XP!
    Może i bym się skusił na Se7en, gdyby nie był tak "zasobnożerny".

• #7 17 Lip 2009 09:40
    Sumka18
    Poziom 18  

KeinXor napisał:
    Suma sumarum m$ i tak wyjdzie na swoje, "viśta" się nie sprzedawała, "viśta7" jak świeże bułeczki. Mnie osobiście to dziwi że ludzie dają się tak nabierać, co trzeba oddać to Windows XP był(jest) dobrym systemem ale ten marketing 7 jest niezdrowy...

@up piszecie bzdury a nawet nie testowaliscie 7 jak to zrobicie napiszcie jeszcze raz powiem tak Windows 7 to naprawde dobry produkt i wcale mnie nie dziwi taki popyt sam za rok jak skonczy mi sie darmowa licencja na wersje ultimate pewnie go kupie.

• #8 17 Lip 2009 10:09
    cichy lis
    Poziom 28  

Po testach 7 wiem ze jest w porządku system, nie muli jak Vista.Ma ciekawszy wygląd niż stary XP. Szkoda że Visty nie zrobili od razu na tym Jądrze co 7 :/

• #9 17 Lip 2009 10:17
    Matuzalem

Poziom 43  

cichy lis napisał:
    Po testach 7 wiem ze jest w porządku system, nie muli jak Vista.Ma ciekawszy wygląd niż stary XP. Szkoda że Visty nie zrobili od razu na tym Jądrze co 7 :/

W Twojej wypowiedzi zainteresował mnie szczególnie związek "ciekawszego wyglądu" z jądrem Windows 7 (ale o rozwinięcie nie będę prosił).

Ad rem.
    Zwróćcie proszę uwagę na to, że to nie zachwyty domowych Użytkowników będą decydować o powodzeniu sprzedaży. Nadto powoływanie się na porównania z Vistą co do zamówień też wydaje się mocno naciągane ze względu na istotny postęp technologiczny - moc, w uproszczeniu, przeciętnego komputera dziś i dwa lata temu.
    Rekapitulując:
    Choć sam jestem bardzo mile zaskoczony tym co windows 7 ze sobą niesie, to jednak jest to bardziej kwestia trafienia z estetyką w mój gust niż jakieś przełomy w sferze realnej.

• #10 17 Lip 2009 10:51
    carefree
    Poziom 17  

Przeciez windowsa 7 nie ma jeszcze w sprzedazy. Ponoc ma byc dopiero pod koniec tego roku, a teraz sprzedaja cos w stylu "zapisow" na windows 7 UPGRADE! Jeszcze przez trzy dni mozna sciagnac windowsa 7 RC za darmo z legalnym kluczem ze strony Microsoft. Wystarczy sie tylko tam zarejestrowac.

• #11 17 Lip 2009 11:49
    Sumka18
    Poziom 18  

carefree napisał:
    Jeszcze przez trzy dni mozna sciagnac windowsa 7 RC za darmo z legalnym kluczem ze strony Microsoft. Wystarczy sie tylko tam zarejestrowac.

"If you or a friend needs a download, you’ve got time. We’ll continue to offer the RC download until August 20, 2009" August = Sierpień

• #12 20 Lip 2009 05:58
    carefree
    Poziom 17  

Ups! Glupia pomylka. Przepraszam za wprowadzenie w blad. No wiec jeszcze miesiac. Pozdrawiam.