Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na STX-ach Proszę o porady...

15 Lip 2009 17:26 1521 6
  • Poziom 13  
    Witam.

Wiem że podobnych tematów są dziesiątki jak nie setki ale nie znalazłem w nich po około 30 godzinach czytania nic...

Mam zamiar zbudować kolumny na głośnikach STX-a:

- niskotonowy: GDN-42-450-8-SC
    - średniotonowy: GDM-17-180-8-SC
    - wysokotonowy: GDWT-10-200-8-PB lub GDWT-18-200-8-PB

Zwrotnice zrobię sam lub zlecę komuś ich zaprojektowanie...

Obudowami zajmiemy się później...

Czy taka konstrukcja w ogóle ma prawo istnieć??

Zależy mi na głębokim basie od 20 Hz oraz wyraźnych tonach wysokich porównywalnych z GDWT Tonsila... Nie chcę jednak wydawać np. 900 zł na altus 300, które mają za głośne gwizdki, a altus 140 są za słabe jak dla mnie (nawet z GDWT9/80)...

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi...

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Kolumny do pokoju 50 m2, czasami na salę impreza na max 50 osób, bez szaleństw, tylko do potańczenia...

Co do muzyki wszystkiego słucham i nie potrafię wybrać jakiegoś gatunku który mi najbardziej odpowiada...

A co do pieniążków... Ile trzeba będzie wydać tyle wydam... Ale bez przesady... Głośniki Tonsila odpadają mówię z góry... Mam dość duże doświadczenie z tymi głośnikami i chcę spróbować czegoś nowego...

Podłączenie do wzmacniacza tylko i wyłącznie Bi-Wiring z uwagi na moc głośnika niskotonowego...

Napęd:

Początkowo Diora WS-442 (wiem że słaby ale w idealnym stanie jest)...
    Docelowo końcówka mocy 4-kanałowa Holton 400 (ale o tym w innym temacie jak tylko zacznę płytki trawić)...
  • Poziom 17  
    A przemyślał ktoś sprawę zwrotnicy? Będzie ciężko coś dobrego zrobić, ponieważ moc spora. Jak dla mnie projekt z kosmosu ze względu na zwrotnicę. Ale przecież można zastosować cięcie aktywne:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Ten GDN-42 (podobno) bardziej nadaje się do suba niż do kolumn.
    To głośnik typowo do subwoofera. Widział ktoś kiedyś kolumny do domowych odsłuchów na 40 cm GDNach? Nie mówię to o estradowych, bo przecież czasem większe się stosuje.
    Cięcie aktywne to chyba tutaj jedyne wyjście. Zwrotnicy takiej za bardzo nie znajdziesz. Ja też innego wyjścia nie widzę. Tego GDna trzeba by bardzo nisko ciąć, a raz że cewka dużo by kosztowała, dwa - duże straty mocy.

Cytat:
    Zależy mi na głębokim basie od 20 Hz

Ale dlaczego? W muzyce rzadko schodzi poniżej 35 hz...
  • Poziom 22  
    Jedyny problem przy 42/450/xx/Sc że cewka uderza o nadbiegunnik dolny.. Zresztą tą samą wadę miał 42/300/xx
    słyszałem jak potrafi przyłomotac cewką jest to nie przyjemne.. ale Kumpel wsadził go do skrzyni 70L Br i jakoś teraz mu nie uderza.. kiedyś była dyskusja na temat tego 42/450 znajdz temat i poczytaj..