Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam jakiegos schematu radia z Mercedesa

25 Maj 2004 21:07 2790 3
  • Poziom 2  
    Szukam jakiegos szerszego info o radyjku Mercedes Benz nr części A 203 820 10 86
    Model CM1010 jest jeszcze okrągła naklejka z napisem Q8
    Nie wiem o tym radyjku nic i wiem, że znajomemu nie bangla i dał mi
    Interesuje mnie kto jest producentem tego radia, za cholerę nigdzie nie pisze
    Radio po włączeniu chwilę gra a później wyskakuje komunikat PROD i nie gra. Po kolejnych włączeniach to samo się dzieje.
    Jakiś schemacik podpięć by sie też przydał bo radio ma z tyłu nietypową kostkę do zasilania i nie wiadomo do końca co to są pewne elementy w tym jakiś światłowód. Fotka przodu w załączniku
  • Poziom 13  
    Jeśli to jest radio z nowszych mercedesów (c-klasse itp) to prawdopodobnie nie pogra juz poza swoim mercedesem - nowsze radia w niektórych wersjach komunikują się z czymś w mercu (komputer wtrysku/absu/poduszki - nie mogłem sprawdzic bo nie będe rozbierał mercedesa kolegi) - w każdym razie radio sprawdza czy to "jego mercedes". jeśli się chce takie radio podpiać do takiego samego mercedesa ale innego egzemplaża to należy się skontaktować z serwisem i oni po danych samochodu potrafią "zakodowac" radio do nowego auta, ale nie udało nam sie znaleźć nikogo kto potrafiłby odblokować na stałe takie radio. To ze przez chwile gra to tzw demo (tak powiedzieli w salonie - można tak sprawdzić radio ale używać się nieda)
  • Poziom 2  
    Nie można jakoś tego sygnału zablokować, pozbyc się albo oszukać?
  • Poziom 13  
    Wszystko zapewne się da zrobić - tylko trzeba by złamać protokół transmisji - a do tego trzeba mieć oryginalny komplet czyli radio i mercedesa - mało kto dysponuje takim zestawem :) do eksperymentów - poprostu zabezpieczenie jest skuteczne i nikt niechce zainwestowac odpowiednio dużo, żeby je złamać. Radio jest prawdopodobnie produkcji Beckera - a Becker wszystko robi bardzo porządnie.