Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane 1,6 16V 01r - błąd czujnika uderzenia bocznego

Złoty# 15 Jul 2009 20:33 5094 3
    Złoty#
    Level 2  
    Megan 1,6 16V 2001 Mam problem ze zgaszeniem kontrolki airbag, występuje błąd czujnika uderzenia bocznego. Sprawdziłem kable, łączyłem rezystorem i nic. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    PIOTOM0
    Level 20  
    Miałem podobnie - to częsty przypadek w megankach.
    Wadliwe okazała się kostka pod siedzeniem kierowcy.
    Pewnego dnia ładnie pozapinałem kable pod siedzeniem. Jak odsunąłem siedzenie pojawiła się kontrolka poduszek.
    Pomogło ponowne odpięcie kabli od trzymaków oraz rozpięcie i zapięcie wtyczki pod siedzeniem.
    Wtyczka rozpina sie z boku przez wyciągnięcie "hebelka".
    Winne też mogą być połączenia przy kostce - nadłamane lub powyciągane na siłę kabelki.
    Można na krótko pospinać równolegle kostkę innymi kabelkami przy zastosowaniu spinek montażowych.
    Można też wyczyścić styki preparatem do styków w sprayu.

Powodzenia
    Piotrom0
    Złoty#
    Level 2  
    To wszystko jest sprawdzone kilkakrotnie, podane opory widzi ale nie można skasować błędu. Cały czas jest aktywny.
    bartekdaj
    Level 10  
    miałem taki sam problem sprawdziłem kostkę i nic ale zacząłem sprawdzać kable i okazało się że pod osłoną od środka siedzenia jest mała około 7 centymetrowej długości rurka i ze jak zakładałem pokrowce musiałem go wypiąć po ponownym podpięciu problem znikł możne masz to samo pozdrawiam a odkręć osłonę będzie wygodniej