Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7145 skanowanie PC(SMB) na win Vista

15 Lip 2009 21:36 4719 10
  • Poziom 20  
    Jak w temacie jak to cholerstwo uruchomic pod vistą.
    Za każdym razem mam N33
  • IT SerwisIT Serwis
  • Specjalista - kserokopiarki
    w kopiarce musisz mieć wpisane IP,Maskę i Bramę
  • Poziom 20  
    Witam, takie rzeczy to dawno zrobiłem, chodzi mi bardziej o samo udostępnienie katalogu do którego idą skany
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 14  
    SMB w tych maszynach troszkę głupio się ustawia, zamiast ip komputera jego nazwa itp. Bardzo często wyskakuje mi błąd w smb jeśli komputery są w większej sieci, może wie ktoś dla czego bo po skrosce wszystkie ładnie chodzą.
  • Poziom 20  
    Ogólnie z ustawieniem PC(SMB) nie ma problemu jeśli chodzi o Win XP, błędy wskakują jeśli coś źle wpisałeś lub włączona jest zapora albo nie przepuszcza program antywirusowy.
    Zazwyczaj trzeba nadać wyjątek w programie antywirusowym i wszystko działa.
    W dużych sieciach może być zabezpieczenie na serwerze które trzeba zdjąć i też zadziała.

Mi chodzi bardziej o ustawienia Visty, walczę z tematem juz jakiś czas i nie daje rady, wina w 100 % po stronie Visty bo na XP wszystko działa OK
  • Poziom 14  
    w viscie jest w pewnym miescu w ustawieniach sieciowych opcja "prywatna siec" musisz to wlaczyc bo inaczej kopiarka sie nie widzi z kompem
  • Poziom 16  
    Hmm, też mam problem jak wszyscy tutaj.
    Przed przestawieniem sieci z Publicznej na Prywatną (co już kiedyś tam próbowałem) komputer z kopiarką w ogóle się nie widziały. Teraz jest N-33 :/
    Już nie wiem co mam robić; wszędzie działa, tylko nie pod Vistą.
    EDIT:
    Cytat:
    The SMB type scan in Vista is not working properly unless the shared folder is password protected.

Coś takiego znalazłem. Jutro sprawdzę i dam znać czy to się sprawdziło.
  • Poziom 15  
    Rozwiązanie dosyć proste, ustaw hasło na konto użytkownika i będzie ok. Testowane na Ricohu i Xeroxie.
  • Poziom 16  
    Hehe, "were it so easy..." ;)
    Użytkownik standardowo MA hasło do komputera. Nie włączyłem jednak udostępniania (w Viście) na hasło. Jutro dopiero to zrobię i wtedy się okaże.
  • Poziom 16  
    Niestety, nie udało mi się. Wykorzystałem jeden z komputerów z XP i tyle...
  • Poziom 2  
    Witam !!

Miałem podobny problem, konica 7145 / 7235 za żadne skarby nie chciała wysyłać skanów poprzez smb na komputery z vistą – choć na kilkanaście maszyn z xp robiła to bez problemu. Po kilku godzinach kombinacji z zabezpieczeniami visty nie udało się uzyskać efektu w postaci przesyłania skanów do folderu na pulpicie. Rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z folderu PUBLIC w viscie, udostępnienie go, w kopiarce wskazanie właśnie tego folderu, utworzenie skrótu na pulpicie i zmiana nazwy na nam odpowiadającą ;) Jakikolwiek inny folder utworzony w systemie VISTA i udostępniony dokładnie tak samo jak systemowy PUBLIC jest niedostępny dla kopiarki.

Pozdrawiam D.