Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompka paliwowa Cinquecento 700 AISAN

15 Lip 2009 21:38 7216 3
  • Poziom 2  
    Proszę WAS o pomoc bo nie wiem co jest grane z moim cieniasem.Pompka paliwowa nie podaje paliwa.Założyłem drugą nową i nic.Zacząłem szlifować pod pompką tą podkładkę po trochu i próbowałem go odpalać i nic nadal nie podaje paliwa.Szlifowałem do momentu aż pękła obudowa pompki.Sprawdzałem pompkę na sucho wciskajac języczek wkrętakiem i pompuje.Kręciłem rozrusznikiem pompka była zdjęta a popychacz chodzi w górę i w dół.gdzies na 5 mm.Może zbyt anemicznie ,,,,,nie wiem.Obawiam się że poszedł wałek rozrządu ,wydaje mi się że popychacz chodzi zbyt mało dynamicznie,ale popychacz jednak chodzi co robić........Gdy by co to ile moze kosztować wymiana wałka rozrzadu w cieniasie? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wałek kosztuje ok 140zł( polecam orginał) Nie wykluczone że popychacz masz wciąż zakrótki (wg. książki musi wystawać powyżej uszczelke w najniższym położeniu wałka na 1,0-1,5mm). Jest też możliwe że wałek się na tyle wyrobił że za słabo porusza popychacz .Za wymiane bez ściągania głowicy i wyciągania silnika z auta moim zdaniem nie powinni wziąść więcj jak 150zł.
  • Poziom 19  
    hm zacznij od tego że zasil pompkę z butelki wężem . jeśli zassie to sprawdź filtr paliwa jeśli takowy występuje . jeśli nie to rozgrzeb studzienkę w zbiorniku i zobacz czy nie ugnił smok . Ale na samym początku to wejdź pod auto i sprawdź czy przewody paliwowe nie są zagięte bądź pęknięte . zobacz też czy zaworek iglicowy nie blokuje komory pływakowej (powieszony pływak ) weź kawał węża zamontuj na zasilaniu gażnika i zobacz czy możesz dmuchnąć bez problemu . jeśli nie to blokuje ci zaworek iglicowy .
  • Poziom 2  
    Doszedłem do przyczyny.Niestety z przykrością stwierdzam że dopiero trzecia nowa pompka podawała paliwo.Samochód chodzi jak burza.Nie wiem co z dwiema poprzednimi było,ale teraz są w analizie,dał je gość ze sklepu.Przypuszczam że powie mi że były sprawne.Podejrzewam że w tych nowych też nie trzymały zaworki,ale tego nie sprawdzałem bo były przecież nowe. Mam nadzieję że komus ten mój problem pomoże zanim zacznie rozbierać rozrząd.Mam nauczkę ,teraz każdą część będę sprawdzać w sklepie.Pozdrowienia i dzięki za pomoc.