Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt New York - brak podtrzymania pamięci

15 Lip 2009 22:09 2064 5
  • Poziom 9  
    witam,
    założyłem do auta Blaupunkta RDM 127 New York i mam kłopot z tym radiem, po wyłączeniu kluczyka na dłużej niż kilka - kilkanaście min gubi ono ustawienia godziny - ustawienia equalizera trzyma bez kłopotu ustawienia kontrastu wyświetlacza także, włącza się za to ekran "first install" i chce co chwila ustawień czasu.

Podtrzymanie mam dobrze ustawione, na 4 pinie, jest na nim prąd, poprzednie radio nie robiło takich problemów.

czy to może wewnętrzna pamięć radia ma słabą bateryjkę? (czy cokolwiek tam jest - nie znam się)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Z Twojego opisu wynika że masz nieprawidłowo podłączone - w tym radiu podtrzymianie pamięci, czyli stałe zasilanie powinno być na pinie nr 7 (to jest ten nad pinem z masą )
  • Poziom 9  
    hmm to by tłumaczyło problem - gdzieś wyczytałem że podtrzymanie w blaupunkcie jest na pinie 4 a zasilanie ze stacyjki na 7 a jest odwrotnie tak ?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    W tym modelu tak!
  • Poziom 9  
    faktycznie działa jak mówicie, dzięki

ale jeszcze jedno pytanie, może ktoś miał przejścia z tym radiem.

na takim secie ze zmianą pinów radio po wyłączeniu kluczyka dalej jest aktywne - odbiera komunikaty drogowe - idzie to wyłączyć ale nie zawsze o tym pamiętam.

Czy to mocno wpływa na akumulator? jak go zostawie tak na kilka dni to zdechnie ?
  • Spec od car audio
    W menu DSC wyłącz TIM (ustaw oba zegary na OFF) i nie będzie czuwał. W zasadzie to czuwanie włącza się na 2 godziny - około godziny przed ustawionym czasem i godzinę po ustawionym czasie a także jest aktywne przez godzinę po wyłączeniu radia. Potem radio całkiem usypia pobierając znikomy prąd.