Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z brakiem sygnału? Cos robie zle?

insider69 15 Lip 2009 22:14 1430 11
  • #1 15 Lip 2009 22:14
    insider69
    Poziom 10  

Witam...
    Zanim zaczne pisac o problemie, napisze o lokalizacji anteny....
    Antena wisi na wysiegniku przymocowanym do poreczy balkonu, mieszkanie na 1 pietrze bloku 3 pietrowego...

Antene ustawialo 3 fachowcow... i w koncu ostatniemu prawie sie udalo...

Na dekoderze pokazuje siłe sygnału w zaleznosci od kanalu od 60 do 95% a jakosc 0%....

Zrobilem wyszukiwanie nowych kanałów - znalazlo az 11... w najlepszym przypadku na jakims pokazuje 10% jakosci... ale i tak nic nie wyswietla....

Ostatni fachowiec co byl - stwierdzil ze antena widzi satelite, ale nie lapie wszystkich zakresów częstotliwosci.... - fakt faktem, sprawdzalem, dla mojego polozenia na jednej ze stron internetowych gdzie sie podawalo wlasne współrzedne i o tej godzinie musiala antena byc "wysuniete" poza cien budynku, bo akurat antena "patrzy" na satelite - tuż nad dach budynku... moze powinna nieco dalej wystawac poza obrys budynku??

Czyzby część pasma została własnie wycinana przez dach???

A moze w toruniu jest jakiś dobry fachman godny polecenia co by temat podjął ? Cena oczywiscie do uzgodnienia ;))

0 11
  • #2 15 Lip 2009 22:20
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Jak było trzech i nic to partacze a nie fachowcy.
    Podejżewam że to dekoder polsatu,czyli ma połączenie z konwerterem a nie znalazł satelity.
    Obrys dachu może być powodem tego objawu.
    Ale najpierw dokładniej jak możesz opisać.

0
  • #3 15 Lip 2009 22:35
    insider69
    Poziom 10  

jutro jak wroce z pracy - zrobie zdjecia i przedstawie to fotograficznie....

ale tak ogolnikowo.... moja antena skierowana jest na hotbird'a, do krawedzi dachu mam cos okolo 40 metrow... przeswit calej antenty o obliczonej godzinie jest poza obrys budynku jakies 0,5 metra.. moze nieco mniej.... talez caly wystaje za obrys budynku jak patrzy "cień"... antena wogole patrzy wzdluz budynku...

najdziwniejsze jest to, ze sasiad 1 balkon wyzej mial cyfre i u niego dzialalo bez problemow.. ale neistety juz sie wyprowadzil i nie ma mozliwosci podpiecia sie pod jego talerz ;)))

Slyszalem tez o tym, ze kabel laczony moze miec wplyw na wycinanie pasma... wymienilem na 1 caly - 5 metrow... i jakos bez wiekszego rezultatu ;(((

0
  • #4 15 Lip 2009 22:52
    Doominus
    Poziom 34  

A jaka średnica czaszy ?
    Polska czy zagranica ?

0
  • #5 16 Lip 2009 00:26
    zxvt
    Poziom 17  

Kiedyś dostałem nietypowe zlecenie na montaż cyfry hd, przede mną było 2 fachowców i stwierdzili że na terenie całego balkonu są zakłócenia (balkon większy niż mój dom) montaż może zajął mi 45 minut.
    3/4 monterów to stolarze budowlańcy szambiarze cykliniarze itd.
    Poszukaj jakiejś bardziej renomowanej firmy w swoich okolicach a nie fachury z profesjonalnym miernikiem za 30zł z allegro

0
  • #6 16 Lip 2009 05:57
    insider69
    Poziom 10  

1 fachowiec - to mial miernik z wielkim pokretełkiem na srodku -wygladal ja za czasów króla świeczka....
    2 fachowiec - przyjechal z dekoderem i malym telewizorkiem...
    3 fachowiec - mial juz w koncu miernik... taki jak na alledrogo - cos za 30 zl...

zestaw to typowy zestaw do cyfry +.... cale szczescie bralem to od znajomego dystrybutora - i po prostu powiedzial ze roziczymy sie jak wszystko podlacze i uruchomie.... wiec abonamentu nie place jeszcze, bo cos czulem ze moga byc jakies problemy...

0
  • #7 16 Lip 2009 11:54
    zxvt
    Poziom 17  

To dystrybutor nie współpracuje z żadnymi instalatorami?

0
  • #8 16 Lip 2009 15:17
    Doominus
    Poziom 34  

Dali ci antenę 60 czy 80 cm ?
    Na Polskę powinno być 80cm ale na mniejszej też coś złapiesz ale mogą być problemy.

0
  • #9 16 Lip 2009 15:39
    irek19
    Poziom 33  

Kolega zxvt trochę przesadził z tymi ocenami. Każdy sposób jest dobry, który doprowadzi do prawidłowo ustawionej anteny satelitarnej.

0
  • #10 16 Lip 2009 15:54
    zxvt
    Poziom 17  

Za dużo znam "fachowców" z tej branży, antena 80cm na starym uchwycie od wizji konwerter w idealnym pionie do tego rg59 linka. Podać jeszcze pare przykładów? :)
    No ale fakt faktem prawie działało

0
  • #11 16 Lip 2009 21:34
    insider69
    Poziom 10  

koledzy... sa instalatorzy napewno... ale na poczatku chcialem sprobowac wlasnych sil... pozniej jak sie okazalo byla potrzebna pomoc... bralem lokalnych (kogos z osiedla) instalatorow.. pozniej siegajac to, coraz wyzej...

RG59? a nie lepiej RG6U ? na chwile obecna mam instalacje zrobiona na RG6U... moze warto zmienic? toc w koncu w garazu lezy chyba z 400 metrow RG59...

Proszę poprawić pisownię w postach powyżej także w przeciwnym wypadku post znajdzie się w koszu.
    Regulamin p.15 - GKVIDEO

0
  • #12 17 Lip 2009 14:00
    shot123
    Poziom 10  

insider69 napisał:
    1 fachowiec - to mial miernik z wielkim pokretełkiem na srodku -wygladal ja za czasów króla świeczka....
    2 fachowiec - przyjechal z dekoderem i malym telewizorkiem...
    3 fachowiec - mial juz w koncu miernik... taki jak na alledrogo - cos za 30 zl...

Nie po sprzęcie ocenia się fachowca. Powiem tak Mój ojciec montuje satelity od 15 lat i nie było przypadku z którym sobie by nie poradził. Poprostu siedzi tak długo aż wszystko będzie idealnie. Ja montuje sam satelity od 3 lat. Wcześniej jeździłem z ojciem przez jakies 5 lat. Czasami siedziało się u klienta 10 godzin ale nigdy nie wychodziliśmy od klienta ze słowami " Nie da rady".
    Zapomniałem dodać że montujemy na miernikach z allegro za 30 zł. :D

Z mojej strony jeśli mieli byście z tatą mierniki , a nie wskaźniki to poprawne ustawienie anteny zajęło by wam bez schodzenia na dół do tunera ( nie było by takiej potrzeby sprawdzania np. jakości i parametru BER ) ok. 10 min , pozdrawiam GKVIDEO

0