Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

olej roślinny zamiast ropy ??

Olgierd 17 Paź 2007 08:29 609864 1631
    Jatin
    Poziom 14  
    Odpalam na oleju roslinnym dlatego potrzebny jest podgrzewacz elektryczny a olej powinien byc przesmazony poniewaz jest zadszy i lepiej sie spala (wynika to z reakcji chemicznych zaczodzacych przy smazeniu) a co do schematu i zdjec dam jutro wieczorem bo nie jestem w domu.

P.S. zima moza dolac ON w stosunku 1:4

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    kelel123
    Poziom 10  
    Witam,
    chcialbym coniektorym pokazac typowy przyklad co pozostaje po OR w misie olejowej jezeli silnik eksplpatowany jest talko na OR ( start, jazda, oraz wylaczony silnik odbywa sie talko na OR ).
    Gosc eksploatowal dwa Iveko. Jeden z instalacja dwuzbiornikowa, a drugi bez tylko podgrzewacz i mieszanki.
    Zdjecie pochodzi z tego drugiego :cry:
    Jatin
    Poziom 14  
    Pytanie na jakim oleju jezdzil i jak czesto go wymienial!
    Ja jezdze na 0W40 i wymieniam go co 10 000 przejechalem tak 50 000 km i nie mam takiego problemu.

Pozdrawiam :)
    kelel123
    Poziom 10  
    Z tego co pisze to olej byl zawsze polsyntetyczny i wymiany co 10.000-12.000 km.
    Silnik po remoncie, samochod sprzedany.
    Drugi Iveko ma juz 50.000 km przebiegu wiecej i po awarji pierwszego rowniez zdjeto mise olejowa aby zobaczyc czy nie dzieje sie cos podobnego. Poza bardzo mala warstwa osadu niebylo nic szczegulnego.
    Ja napewno przy najblizszej okazji zdejme mise olejowa aby zobaczyc jak to u mnie wyglada.
  • Relpol przekaźniki
    prez8s
    Poziom 33  
    kelel123 napisał:
    Z tego co pisze ....

Kto pisze ???

To zdjecie wyglada jakby bezposrednio do samego silnika byl wlany OR, lub mial ogromne przedmuchy.

Dajcie juz spokoj z reklamowaniem swoich instalacji, co chwile piszą tutaj swieze "osoby", bez zadnego dorobku postowego, jestem pewien, ze wy "producenci" instalacji pozakladaliscie sobie po kilka kont i siejecie groze co to bedzie jak nie kupimy na allegro waszych wypocin!

:) :) ;)

Pozdrawiam.
    kelel123
    Poziom 10  
    prez8s napisał:
    kelel123 napisał:
    Z tego co pisze ....

Kto pisze ???

To zdjecie wyglada jakby bezposrednio do samego silnika byl wlany OR, lub mial ogromne przedmuchy.

Dajcie juz spokoj z reklamowaniem swoich instalacji, co chwile piszą tutaj swieze "osoby", bez zadnego dorobku postowego, jestem pewien, ze wy "producenci" instalacji pozakladaliscie sobie po kilka kont i siejecie groze co to bedzie jak nie kupimy na allegro waszych wypocin!

:) :) ;)

Pozdrawiam.

Znalazlem goscia wypowiedzi na niemieckim forum i nawiazalem z nim kontakt.
    Mozesz sam spytac o szczegoly, oto adres:

sanhead@germanynet.de

To fakt ze niemam wielkich osiagniec na forum. Jednak uwazam ze forum jest po to aby gromadzic i wymieniac sie doswiadczeniami. Jezeli dzisiaj ja znajde cos ciekawego to dziele sie ta informcja na forum. Po prostu dzisiaj znajde ja cos co moze wzbogacic doswiadczenia innych, jutro zrobisz to Ty, a po jutrze zrobi to ON. Wtedy temat jest ciekawy i zawsze bedzie zainteresowanie.
    Wiele tygodni poswiecilem na czytaniu wszystkich postow, uwag pozytywnych oraz obrazliwych. Powtarza sie wiele watkow, ale najczesciej powtarzanym jest slogan: " ja ( albo moj koles ) leje rzepakowy bez jakich kolwiek podgrzewaczy i autko lata jak szalone", albo cos w tym sensie. Pokaze sie taki post raz pozniej ten forumowicz moze cos jeszcze napisze i przepadnie bez wiesci.
    Zachodzi pytanie co nowego wniosl do dyskusji, a moze poniosla go tylko FANTAZJA ?
    Bardzo malo jest takich ktorzy wnosza cos ciekawego, a jeszcze mniej takich ktorzy maja jakiekolwiek doswiadczenie w tym kieronku.
    Piszesz o tym aby niektorzy przestali reklamowac swoje wypociny. Tych ktorzy to robili juz przestali to robic na forum.
    Jednak jedyna instalacje od "A" do "Z" ze zdjeciami i opisem pokazal na forum nieaktywny juz kolega ( str. 22 ). Tutaj nie tylko mozna wierzyc ze to funkcjonuje, ale to musi funkcjonowac jak nalezy zgodnie z zalozeniami naukowymi i teoretycznymi, mimo krytyki.
    Innych przykladow po prostu BRAK.

Pozdrawiam
    ZGG
    Poziom 27  
    Jeżeli w misce olejowej jest coś takiego. To pewnie pierścienie już są zaklinowane w rowkach na sztywno. Olej R ma to do siebie że jest w nim coś co najlepiej porównać mogę do pokostu. I jazda na czystym to już przesada. Zato z jakimś rozpuszczalnikiem. spalić się to jakoś daje. Po wyschnięciu oleju opałowego czy ropy z domieszką rzepaku. Zostaje coś takiego łaśnie co przypomina pokost. A sam pokost to świetny środek do załatwienia silnika dla nielubianego sąsiada. Najlepiej silnika dwusuwowego. Smarowanego mieszanką.Naszczęście na takich silnikach już się nie jeżdzi.
    Jatin
    Poziom 14  
    No dlatego jak sie jezdzi na OR to sie leje do silnika dobry olej syntetyczny i wymienia go co 10 tys. km

Pozdrawiam :)
    makeintosch
    Poziom 9  
    Czy wie ktoś gdzie można dostać książkę lub skany książki "Zasilanie silników wysokoprężnych paliwami rzepakowymi" Zygmunta Szlachty?

Edytowałem: jeśli ma ktoś namiary na tę pozycję, proszę o PW, bo temat jest zamknięty.
    michgur
    Poziom 17  
    Aleś odgrzał kotleta :D
    Chyba rekord elektrody :D

A propo tematu to poszukaj e-booków. Na peb.pl na bank coś znajdziesz.
    manta
    Poziom 39  
    Byli lepsi,
    zamykam.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.