Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC H7 "wyłącz i włącz zasilanie" na wyświetl

johnny351 16 Jul 2009 00:18 6922 12
Optex
 • #1
  johnny351
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem z aparatem, byłem nad morzem i dostał mi się piach do mechanizmu od obiektywu i gdy go włączałem obiektyw się wysuwał trochę, a ma ekranie "wyłącz i włącz zasilanie" po kilku próbach obiektyw działał komunikat znikł działa normalnie jak wcześniej, tylko chrupał podczas wysuwania i chowania obiektywu. A to nie irytowało bo podczas kręcenia filmu te nie mile dźwięki też się nagrywały. Postanowiłem go rozebrać i wyczyściłem cały mechanizm z piachu. I teraz jest to samo, znowu ten komunikat, tylko, że obiektyw trzy razy się wysuwa i chowa z powrotem. Dodam, że wcześnie wysunął się raz. Może ktoś mi jest wstanie pomoc, bo nie wiem gdzie mogłem popełnia błąd :(
 • Optex
 • #2
  dzimi
  Moderator
  Są dwie możliwości:
  - albo nie do końca wyczyściłeś i jakieś drobinki piachu są w układzie mechaniki
  - albo źle został złożony
 • #3
  johnny351
  Level 10  
  mechanizm sprawdzałem kilka razy i jest dobrze złożony-odłączyłem też silnik od mechanizmu i to samo słychać jak silnik przy włączaniu chodzi w jedną i druga stronę ale błąd zostaje.
 • #4
  ion-tichy
  Level 31  
  Czy AF chodzi?
  Możliwe też że któryś z czujników nie ma odpowiedniego impulsu. Coś źle złożone i czujniki się nie zgrywają albo złe połączenie gdzieś na taśmach i układ nie ma informacji z czujników.
 • Optex
 • #5
  johnny351
  Level 10  
  nie mogę nic zrobić nie działa ani zoom i robię zdjęć ma wyświetlaczu jest czarny obraz gdy włączam go to przesłona obiektywu się otwiera a gdy się już uruchomi i pojawi się komunikat to się zamyka. Mogę chodzić po menu i oglądać zdjęcia tylko to :-(
 • #6
  ion-tichy
  Level 31  
  Z AF chodziło czy słychać pracę silniczka od AF. Niekiedy może być tak, że główny silnik obiektywu pracuje ale błąd jest ze względu na brak lub niepoprawna pracę silnika soczewki AF.
 • #7
  johnny351
  Level 10  
  nie jestem w stanie powiedzieć czy chodzi ten silnik od AF. Ale ten silnik to jest w środku obiektywu? Jeśli tak to obiektywu nie ruszalem. Dziś aparat zachowuje się jeszcze dziwniej przy włączaniu raz się wysunię tak jak trzeba raz wysunię się do końca a przy wyłączaniu raz się schowa a raz nie. A może ktoś się orientuje gdzie w warszawie jest jakiś dobry i solidny serwis żeby go oddać.
 • #8
  klsoft
  Level 10  
  Dzisiaj odebralem swoj aparat z CSI (e-csi.pl) - wyglądało wszystko dośc profesjonalnie ale ceny kosmiczne.

  Sam dopiero jestem po złożeniu DSC-H5 i za pierwszym razem jak złożyłem miałem to samo: Wyłącz i włącz zasilanie, a obiektyw nawet nie próbował się włączyć. Rozebrałem na nowo i wszystkie tasiemki dokładniej podociskałem. Naprawde wchodzą niektóre głębiej niz sie spodziewałem. I jest ok już wszystko. (Pomijając kwestię że nie naprawiłem tego co chciałem ;-) )
 • #9
  tbunio
  Level 20  
  W h7 trzeba umieć złożyć czujnik obrotów. Jego złe złożenie daj efekt jak wyżej. Spróbuj pomanewrować kółkiem ze specyficznymi szczelinami. Jest ono zaklejone taśmą.
 • #10
  johnny351
  Level 10  
  To muzę regulować tym pokrętłem tak?? Aż będzie dobrze. ale to przy włączonym aparacie czy regulować i sprawdzać czy jest dobrze??? i czemu tak się stało tego czujnika nie dotykałem to sam się przestawił
 • Helpful post
  #11
  tbunio
  Level 20  
  Czujnik obrotow jest wbudowany w mechanizm napędowy obiektywu. Jeśli go czyściłeś to na pewno spadło kółko z osi. Regulacja polega na przesuwaniu kółka na osi względem transoptora szczelinowego.
 • #12
  johnny351
  Level 10  
  tbunio wrote:
  Czujnik obrotow jest wbudowany w mechanizm napędowy obiektywu. Jeśli go czyściłeś to na pewno spadło kółko z osi. Regulacja polega na przesuwaniu kółka na osi względem transoptora szczelinowego.
  dzięki. wielki dzięki aparat chodzi :) spadło kółko:D
 • #13
  Quari44
  Level 10  
  zna ktos nr tel. albo adres do seriwsu sony w gdańsku?