Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC H7 "wyłącz i włącz zasilanie" na wyświetl

johnny351 16 Jul 2009 00:18 6922 12
Optex
    johnny351
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z aparatem, byłem nad morzem i dostał mi się piach do mechanizmu od obiektywu i gdy go włączałem obiektyw się wysuwał trochę, a ma ekranie "wyłącz i włącz zasilanie" po kilku próbach obiektyw działał komunikat znikł działa normalnie jak wcześniej, tylko chrupał podczas wysuwania i chowania obiektywu. A to nie irytowało bo podczas kręcenia filmu te nie mile dźwięki też się nagrywały. Postanowiłem go rozebrać i wyczyściłem cały mechanizm z piachu. I teraz jest to samo, znowu ten komunikat, tylko, że obiektyw trzy razy się wysuwa i chowa z powrotem. Dodam, że wcześnie wysunął się raz. Może ktoś mi jest wstanie pomoc, bo nie wiem gdzie mogłem popełnia błąd :(
  • Optex
    dzimi
    Moderator
    Są dwie możliwości:
    - albo nie do końca wyczyściłeś i jakieś drobinki piachu są w układzie mechaniki
    - albo źle został złożony
    johnny351
    Level 10  
    mechanizm sprawdzałem kilka razy i jest dobrze złożony-odłączyłem też silnik od mechanizmu i to samo słychać jak silnik przy włączaniu chodzi w jedną i druga stronę ale błąd zostaje.
    ion-tichy
    Level 31  
    Czy AF chodzi?
    Możliwe też że któryś z czujników nie ma odpowiedniego impulsu. Coś źle złożone i czujniki się nie zgrywają albo złe połączenie gdzieś na taśmach i układ nie ma informacji z czujników.
  • Optex
    johnny351
    Level 10  
    nie mogę nic zrobić nie działa ani zoom i robię zdjęć ma wyświetlaczu jest czarny obraz gdy włączam go to przesłona obiektywu się otwiera a gdy się już uruchomi i pojawi się komunikat to się zamyka. Mogę chodzić po menu i oglądać zdjęcia tylko to :-(
    ion-tichy
    Level 31  
    Z AF chodziło czy słychać pracę silniczka od AF. Niekiedy może być tak, że główny silnik obiektywu pracuje ale błąd jest ze względu na brak lub niepoprawna pracę silnika soczewki AF.
    johnny351
    Level 10  
    nie jestem w stanie powiedzieć czy chodzi ten silnik od AF. Ale ten silnik to jest w środku obiektywu? Jeśli tak to obiektywu nie ruszalem. Dziś aparat zachowuje się jeszcze dziwniej przy włączaniu raz się wysunię tak jak trzeba raz wysunię się do końca a przy wyłączaniu raz się schowa a raz nie. A może ktoś się orientuje gdzie w warszawie jest jakiś dobry i solidny serwis żeby go oddać.
    klsoft
    Level 10  
    Dzisiaj odebralem swoj aparat z CSI (e-csi.pl) - wyglądało wszystko dośc profesjonalnie ale ceny kosmiczne.

Sam dopiero jestem po złożeniu DSC-H5 i za pierwszym razem jak złożyłem miałem to samo: Wyłącz i włącz zasilanie, a obiektyw nawet nie próbował się włączyć. Rozebrałem na nowo i wszystkie tasiemki dokładniej podociskałem. Naprawde wchodzą niektóre głębiej niz sie spodziewałem. I jest ok już wszystko. (Pomijając kwestię że nie naprawiłem tego co chciałem ;-) )
    tbunio
    Level 20  
    W h7 trzeba umieć złożyć czujnik obrotów. Jego złe złożenie daj efekt jak wyżej. Spróbuj pomanewrować kółkiem ze specyficznymi szczelinami. Jest ono zaklejone taśmą.
    johnny351
    Level 10  
    To muzę regulować tym pokrętłem tak?? Aż będzie dobrze. ale to przy włączonym aparacie czy regulować i sprawdzać czy jest dobrze??? i czemu tak się stało tego czujnika nie dotykałem to sam się przestawił
  • Helpful post
    tbunio
    Level 20  
    Czujnik obrotow jest wbudowany w mechanizm napędowy obiektywu. Jeśli go czyściłeś to na pewno spadło kółko z osi. Regulacja polega na przesuwaniu kółka na osi względem transoptora szczelinowego.
    johnny351
    Level 10  
    tbunio wrote:
    Czujnik obrotow jest wbudowany w mechanizm napędowy obiektywu. Jeśli go czyściłeś to na pewno spadło kółko z osi. Regulacja polega na przesuwaniu kółka na osi względem transoptora szczelinowego.
    dzięki. wielki dzięki aparat chodzi :) spadło kółko:D
    Quari44
    Level 10  
    zna ktos nr tel. albo adres do seriwsu sony w gdańsku?