Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord zabezpieczenie bezobsługowe

wierk 16 Jul 2009 11:26 4115 4
    wierk
    Level 11  
    Witam,

Potrzebuję zabezpieczyć przed kradzieżą samochód Honda Accord.
    Zabezpieczenie powinno spełniać warunki:
    - bezobsługowe, czyli żadnego naciskania ukrytych przycisków, wprowadzania pinów, czy też innych manewrów w samochodzie,
    - nie zablokuje mi samochodu w trakcie jazdy,
    - możliwość zablokowania działania urządzenia na dłuższy czas w przypadku konieczności oddania samochodu do serwisu,

Z lektury źródeł i forum poznałem:
    System z pilotem ODIS;
    Wydaje się być idealny, ale:
    Centrala kontaktuje się z pilotem co pewien czas, czyli istnieje możliwość zablokowania samochodu w trakcie jazdy;
    W instrukcji coś piszą o ukrytym przycisku;
    Zasięg działania pilota chyba do 15m, co powoduje, że istnieje możliwość skomunikowania się centrali z pilotem leżącym domu;
    Obawiam się również niespodziewanego wyładowania w nim baterii i wyprogramowania pilota z systemu;

SEO Symphony
    Nie wiem czy jest to odpowiedni system do samochodu, czy będzie współpracował z fabrycznym alarmem i immobilizerem
    Nie wiem jak z częstotliwością komunikacji pilota z systemem oraz co w sytuacji wyładowania baterii.

Jak to wygląda od strony praktycznej oraz serwisowej tych systemów.
    Czy klienci tych systemów zgłaszają dużo zastrzeżeń i skarg.

A może jakieś inne systemy możecie polecić, które spełniają moje warunki.

Dodane:
    Czy tych systemów nie można obejść poprzez podłączenie komputera do gniazda diagnostycznego?
    djpietrekbest
    Level 14  
    Możesz zamontować sobie w autku immo firmy Tytan DS-050 , ustawiasz go tylko na immo i lata co około 4-6 miesięcy do wymiany bateria w karcie i niema możliwości jego wyprogramowania tak samo z siebie. Pisząc Seo Symphony miałeś na myśli samo immo czy razem z alarmem, jeżeli samo immo to jest to praktycznie bezobsługowe urządzenie przeciągasz pastylką tylko w tobie wiadomym miejscu i jedziesz, i tu niema żadnych baterii, a w ds-050 wystarczy mieć karte przy sobie, tytana da sie wprowadzić w stan warsztatowy ukrytym przyciskiem a w seo niepamiętam czy jest taka możliwość.
    wierk
    Level 11  
    Właśnie obawiam się, że w przypadku urządzeń na baterie jazda skończy się w nieoczekiwanym momencie.
    W SEO jest karta zbliżeniowa, czyli chyba bezbateryjna.
    Ciekaw jestem jak wygląda użytkowanie tego systemu od strony użytkownika
    Macek.
    Level 2  
    Kolego z praktyki wiem że Tytan DS-050 i SEO Symphony nawet razem działają bezproblemowo i bezkolizyjnie , poprawnie synchronizowane uzupełniają się wzajemnie.Co do baterii no trzeba pamiętać chyba że ktoś ma sklerozę ha ha ha

Jeżeli urządzenia sa podpięte w odpowiednim miejscu to przez złącze nikt tego nie znajdzie.
    piotrek_krak
    Level 12  
    w tytan ds050 przy odpowiednich nastawach podczas jazdy jak padnie bateria nic sie nie stanie dopiero zacznie odliczac po otwarciu drzwi-najlepszy bezobslugowy immo byle z nowymi grubszymi pilotami(mocniejsze budowy i pojemniejsza bateria-ok 6m-cy)