Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV5-1170ew 'zwolnił' po instalacji SP2 do Visty

Shalvan 16 Lip 2009 12:55 927 7
  • #1 16 Lip 2009 12:55
    Shalvan
    Poziom 9  

Witam,

Od około 6 miesięcy posiadam laptopa HP pavilion DV5-1170ew wszystko było w normie jeśli chodzi o jego wydajność np w grach czy też przy oglądaniu filmów. Problem zaczął się około 2 tyg. temu (wydaje mi się ze po instalacji SP2 do visty). Problem objawia się najmocniej w grze "Overlord 2" przed instalacja sp2 wszystko chodziło płynnie jak na ten sprzęt lecz potem od razu po odpaleniu gry zaczyna ona lagować powiedzmy że jest to 1 sekunda płynna 1 sekunda totalnego laga i tak w kółko. Próbowałem już praktycznie wszystkiego nowa instalacja, nowe sterowniki do karty graficznej (użyłem tych ze strony nvidii typowo do kart mobilnych w tym wypadku do GeForca 9600M GT) mimo wszystko problem pozostaje.

0 7
  • #2 16 Lip 2009 13:25
    pawel5196
    Poziom 14  

Może spróbuj zainstalować od nowa Windowsa z SP2.

0
  • #3 16 Lip 2009 13:27
    Shalvan
    Poziom 9  

Właśnie problem w tym że instalowałem od nowa Vistę z SP1 (taką posiadam) potem dogrywałem SP2 i problem pojawiał się nadal teraz mam zainstalowaną Vistę z SP1 i dalej jest to samo.

0
  • #4 16 Lip 2009 15:04
    pawel5196
    Poziom 14  

Spróbuj zainstalować Windowsa XP i zobacz czy problem nadal będzie, jak będzie znaczy to, że winny może być procesor , lub płyta główna.

0
  • #5 16 Lip 2009 15:18
    PNT_Bytom
    Poziom 17  

pawel5196 napisał:
    Spróbuj zainstalować Windowsa XP i zobacz czy problem nadal będzie, jak będzie znaczy to, że winny może być procesor , lub płyta główna.

To jest laptop wylacznie pod VISTE :idea: XP nie zainstalujesz (da sie ale nie ze zwyklej plytki i dziala niestabilnie).
    Problem opisany przez autora postu jest jednym z objawow poczatkow konca karty graficznej. Sprzet nalezy oddac na gwarancje.

0
  • #6 16 Lip 2009 15:28
    Shalvan
    Poziom 9  

czy w takim wypadku temperatury nie powinny być zbyt wysokie że tak powiem ?

W razie pytań to testowałem dziś everestem i po 5 min teście na full stresie temperatury wynosiły:

CPU - wzrost od 49 stopni (początek testu) do 80 stopni (stala wartość na końcu testu)
    GPU - stała temp. 58 stopni
    HDD - 44 stopnie (wahanie co jakiś czas +/- 1 stopień)

może mieć to jakiś związek z HDD ? nie mówię tu o przegrzewaniu tylko np o nadmiernym wykorzystaniu dysku co prowadzi do spowolnionego odczytu lub nawet do zatrzymania.

0
  • #7 16 Lip 2009 21:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 17 Lip 2009 16:01
    Shalvan
    Poziom 9  

Oto i screeny z HDTune jak i dokładniejszy pomiar temperatur w stresie przez kilka godzin za pomocą programu HWmonitor.

Dodam jeszcze że problem pojawia się nawet na zimnym laptopie.

0