Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark 2600 - kserowanie

16 Lip 2009 13:23 1816 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Urządzenie wielofunkcyjne - nie wykonuje funkcji kopiowania po odłączeniu komputera.
    Czy można jakoś "oszukać" je (zasymulować to połączenie) bez ingerencji do wnętrza urządzenia, podłączając "coś" (jakieś sygnały) do gniazda USB tak, aby kserowanie było możliwe :?:
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć. W instrukcji obsługi jest fragment:

Setting up the printer as a copier only
    Use the following instructions if you do not want to connect the printer to a computer.

Dodano po 7 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1372439.html
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dzięki za wskazówkę ("szczęśliwy nabywca" urządzenia nie ma komputera, rozumiem, że na instalacyjnym CD lub w sieci znajdę tę instrukcję).
    Pozdrawiam.

ps. dziękuję za linka :D

Niestety, moja radość była przedwczesna :cry:
    Tę instrukcję ściągnąłem już wcześniej (dostępna jest polska wersja językowa), myślałem, że wersja angielskojęzyczna zawiera więcej informacji, ale niestety nie.
    "Instrukcje" zawarte w tym punkcie (rozpakuj, włóż pojemniki z tuszem, zamknij pokrywę :D , itd.) wykonałem ponownie. Można wydrukować stronę kalibracyjną (testową) lecz po wykonaniu kolejnego polecenia (skanuj stronę kalibracyjną) urządzenie nie wykonuje kopiowania. Po podłączeniu komputera wszystko jest OK - zarówno kopiowanie, jak i drukowanie.

Urządzenie będzie skierowane przez właściciela do reklamacji, ale zaciekawił mnie ten przypadek - stąd moje pytanie :D
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    prezeswal napisał:
    Można wydrukować stronę kalibracyjną (testową) lecz po wykonaniu kolejnego polecenia (skanuj stronę kalibracyjną) urządzenie nie wykonuje kopiowania. Po podłączeniu komputera wszystko jest OK - zarówno kopiowanie, jak i drukowanie.
    Czyli jakiś błąd w zapisie do pamięci lokalnej. Skończy się pewnie wymianą płyty. To już problem sprzedawcy.