logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

FSO Polonez Klakson i centralny zamek

myszor_16 16 Lip 2009 14:41 2969 4
REKLAMA
  • #1 6785602
    myszor_16
    Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z klaksonem w Polonezie rocznik '95. nie wydaje sygnału. Wymontowałem klakson i podłączyłem bezpośrednio pod akumulator no i działa. Jak chce zatrąbić to nie ma na niego mocnych. Co mogę sprawdzić, ewentualnie wymienić, żeby sygnał powrócił?
    Drugim moim problemem jest centralny zamek. Po przekręceniu kluczyka w drzwiach nie załączają się siłowniki od zamków. Był czas co zamek działał bez najmniejszych zastrzeżeń. Co jest dla mnie dziwne: miałem zwarcie przy radiu i wybiło mi bezpiecznik ( 10A). Gdy wkładałem nowy bezpiecznik o tej samej wartości drzwi się zamykały i to wszystkie. Próbowałem kilka razy wkładać i wyciągać ten bezpiecznik i za każdym razem sytuacja się powtarza.
    Mam Poldka z'95 roku Abimex.
    Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 6786182
    cichy lis
    Poziom 28  
    Witam, sprawdź czy napięcia dochodzą do sterownika zamka centralnego - odnośnie klaksonu sprawdź przewody- rozbierz kierownice i zewrzyj przewody- może nie łączyć coś
  • REKLAMA
  • #3 6786281
    szczepanstjepan
    Poziom 20  
    Centralny zamek-odpięty kabel gdzieś.
    A klakson-spróbuj opuścić kierownice niżej i zatrąb(lub wyżej).
  • REKLAMA
  • #4 6786555
    apacz514
    Poziom 11  
    co do centralki to mogło uszkodzić elektronikę ja tak miałem w swoim fiaciku przez zwarcie w radiu a klakson sprawdzić kable jest zasilanie bo z kierownicy idzie masa
  • #5 6786937
    myszor_16
    Poziom 10  
    Rozebrałem kierownice i tam jest wszystko w porządku. Próbowałem też ją opuszczać i podnosić przy okazji trąbiąc - i nic.
    A gdzie mógłbym znaleźć ten sterownik centralnego? Ewentualnie jak on może wyglądać?
REKLAMA