Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkładka MF100 a wymiana samej igły

16 Lip 2009 15:32 2436 6
  • Poziom 21  
    Witam!

Wyszperałem na alledrogo, że gość sprzedaje SAMĄ igiełkę do serii MF Unitry, czyli TYLKO ostrze + krótki trzpień-( bez plastikowej "osłonki" z trzpieniem mosiężnym wchodzącym we wkładkę) i tu pytanie czy samodzielnie da się dobrze zamocować taką igłę ?

Bo mam starą, zużytą acz kompletną(chyba) igłę, ale czy samo "mocowanie" igły może polegać na jej wciśnięciu poprzez małą gumkę w środek mosiężnego trzpienia ?

Czy ktoś przerabiał taką operację ?

pzdr! Nix
  • Moderator
    Te igły nigdy nie były sprzedawane bez osłonki (biały plastik z napisem Mf100). Podejrzewam, że "wymontowanie" igły z osłonki spowodowało jej uszkodzenie. Ja bym nie kupił.
  • Poziom 21  
    Tak wygląda taka igła, nie znam niestety "systemu" mocowania i być może igła jest "zepsuta" i nie do zamontowania...jednak na mojej starej igle jest tylko jedna gumka która wchodzi na nieco grubszy odcinek trzpienia, być może były oryginalnie były dwie taki gumki ? I to byłoby całe mocowanie ? Jeśli tak było- da się zrobić bez problemu myślę...

Wkładka MF100 a wymiana samej igły

pzdr! Nix
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Myślę, że gra jest niewarta świeczki. Można jeszcze kupić kompletne igły do wkładek MF, ale osobiście polecam zainteresowanie się całkowicie inną wkładką.

GM
  • Poziom 21  
    Tak, wiem że z powodzeniem można zamontować każdą inną nowoczesną wkładkę, ale ja chciałbym na razie jednak pozostać przy MF 100...dlatego temat jest o wymianie igły , nie wkładki :)

pzdr! Nix
  • Poziom 34  
    Więc kup normalną / sprawną igłę MF, a nie wybrakowaną. Nie chodzi tylko o jej "wciśnięcie w gumeczkę". To zbyt precyzyjna sprawa, aby tak sobie wcisnąć.

Gość który sprzedaje to na aukcji, zapewne dorwał pozostałości magazynowe komponentów do produkcji przetworników gramofonowych, przystosowanych do montażu w warunkach fabrycznych.
  • Poziom 21  
    OK, jak tak to faktycznie kupię "normalną" fabryczną igłę.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

pzdr! Nix