Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkładka MF100 a wymiana samej igły

16 Lip 2009 15:32 2436 6
 • Poziom 21  
  Witam!

  Wyszperałem na alledrogo, że gość sprzedaje SAMĄ igiełkę do serii MF Unitry, czyli TYLKO ostrze + krótki trzpień-( bez plastikowej "osłonki" z trzpieniem mosiężnym wchodzącym we wkładkę) i tu pytanie czy samodzielnie da się dobrze zamocować taką igłę ?

  Bo mam starą, zużytą acz kompletną(chyba) igłę, ale czy samo "mocowanie" igły może polegać na jej wciśnięciu poprzez małą gumkę w środek mosiężnego trzpienia ?

  Czy ktoś przerabiał taką operację ?

  pzdr! Nix
 • Moderator
  Te igły nigdy nie były sprzedawane bez osłonki (biały plastik z napisem Mf100). Podejrzewam, że "wymontowanie" igły z osłonki spowodowało jej uszkodzenie. Ja bym nie kupił.
 • Poziom 21  
  Tak wygląda taka igła, nie znam niestety "systemu" mocowania i być może igła jest "zepsuta" i nie do zamontowania...jednak na mojej starej igle jest tylko jedna gumka która wchodzi na nieco grubszy odcinek trzpienia, być może były oryginalnie były dwie taki gumki ? I to byłoby całe mocowanie ? Jeśli tak było- da się zrobić bez problemu myślę...

  Wkładka MF100 a wymiana samej igły

  pzdr! Nix
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Myślę, że gra jest niewarta świeczki. Można jeszcze kupić kompletne igły do wkładek MF, ale osobiście polecam zainteresowanie się całkowicie inną wkładką.

  GM
 • Poziom 21  
  Tak, wiem że z powodzeniem można zamontować każdą inną nowoczesną wkładkę, ale ja chciałbym na razie jednak pozostać przy MF 100...dlatego temat jest o wymianie igły , nie wkładki :)

  pzdr! Nix
 • Poziom 34  
  Więc kup normalną / sprawną igłę MF, a nie wybrakowaną. Nie chodzi tylko o jej "wciśnięcie w gumeczkę". To zbyt precyzyjna sprawa, aby tak sobie wcisnąć.

  Gość który sprzedaje to na aukcji, zapewne dorwał pozostałości magazynowe komponentów do produkcji przetworników gramofonowych, przystosowanych do montażu w warunkach fabrycznych.
 • Poziom 21  
  OK, jak tak to faktycznie kupię "normalną" fabryczną igłę.
  Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

  pzdr! Nix